КУЛЬТУРА

Традиції

Короткий екскурс в історію похоронної культури


Відповідно до класифікації французького етнографа Жоржа Монтадона…  Читати далі…

Дослідження

Порівняння через художні образи некрополів


Тема алегорії видається органічною в контексті роздумів про некрополь як один із найважливіших топосів європейської культури.  Читати далі…

Міфологія

10 маловідомих ликів смерті світової культури

 

Практично в кожній світовій культурі є своє уособлення смерті. Наприклад, грецький бог Аїд, володар царства мертвих, відомий, мабуть, усім. А тепер поглянемо на десятку страхітливих ликів смерті, про які мало хто чув…   Читати далі…

 Досвід

Віртуальне на зміну реальному


Італійські вчені представили шокуючу інновацію…   Читати далі…

У продовження теми

У Швейцарії з'явилося віртуальне кладовище

E

Компанія з франкомовної Швейцарії запропонувала створити перше в країні…   Читати далі…

Новаторство

Від саксафона – до On-line трансляції


На думку організаторів, молодь все рідше відвідує похорони, тому робиться спроба через такі заходи пробудити у людей зацікавленість культурою пам'яті за спочилими. Отже, тепер детальніше…   Читати далі…

З історії

Фобія, що об’єднала великих письменників

"Поховані живцем"?..


2 грудня 1814-го помер Маркіз де Сад – письменник і проповідник абсолютної свободи. Він так сильно боявся бути похованим заживо, що залишив низку вказівок з цього приводу у своєму заповіті. А хто ще з відомих особистостей страждав танофобією?

Маркіз де Сад

 Читати матеріал...

Музика

Тема смерті у творчості композиторів


Мабуть, немає таких тем, яких не торкається музика. Не є винятком і тема смерті, що стала однією з найпомітніших у творчості багатьох композиторів - «Ромео і Джульєтта» Прокоф'єва, «Орфей і Еврідіка» Глюка, симфонії Малера, Чайковського, «Пісні й танці смерті» Мусоргського і чимало інших...   Читати далі…

Музика

Мелодії похорону: «Реквієм»


Джузеппе Верді (1813-1901)

Читати матеріал…

Сторінки історії

Смерть в різних культурах та епохах


Людина - це єдина істота, яка здатна усвідомлювати свою смертність і зробити її предметом власних роздумів. Проте неминучість власної смерті сприймається людиною аж ніяк не як відсторонена істина, а викликає найсильніше емоційне потрясіння, торкається найглибших підвалин її внутрішнього світуЧитати далі…

Наука і релігія

Таємнича матерія

Що залишається після кремації тіл буддійських ченців?


Читати далі…

Історія

Звідки взялася труна

…а також побіжні замітки про її виробництво


Читати матеріал…

Традиції

Поховання у різних культурах


Різноманіття традицій, пов'язаних зі смертю у різних народів, просто вражає. Читати далі…

10.11.2014   Звичаї і традиції

Перу: незвичайне кладовище Чаучилла

 

Деякі кладовища оповідають про те, чого очікувати людині в наступному житті…  Читати далі…

У продовження теми

«Поховайте мене на старому дубові»


Архаїчні свідоцтва про існування у глибоку давнину «повітряних» поховань

Читати матеріал…

Релігія і література

Загробне царство:

хто і як його розуміє


Для живих знання про потойбічний світ недоступне за визначенням. Але людина всіма силами намагається хоча б трохи зазирнути в той незнаний край…   Читати матеріал…

Релігія

Символи скорботи

Сакрально-символічний зміст християнських кольорів


Символ і колір - два найважливіших компонента сакральної творчості…  Читати далі…

Естетика

Порятунок від мирських мук

у кожного свій


Усвідомлення обмеженості в часі людського життя у всі століття викликало різне ставлення до смерті у суспільстві…  Читати далі…

Історія

Коли люди почали

прикрашати могили квітами?


Археологи виявили в ізраїльській печері Ракефет стародавнє…  Читати далі…

Точка зору

У пошуках примирення

Ставлення до вічного буття в західноєвропейській культурі ХХ століття


Читати далі…

Роздуми

Фізична смерть і духовний розвиток

Яким би був світ без смерті?


Читати далі…

Cторінки історії

У вогонь і в воду

Стародавні звичаї поховання


Відповідно до класифікації французького етнографа Жоржа Монтадона, всі відомі в історії способи поховання…   Читати далі…

Ритуали

Символіка похоронних квітів і вінків

Історія і сьогодення


Ритуальний вінок - важливий атрибут прощання з померлою людиною. Він є виразником почуттів близьких людей, символом пам'яті, поваги, подяки…   Читати далі…

Сторінки історії

З історії катафалка


Катафалк походить від італ. catafalco - постамент для установки труни в залі прощання або безпосередньо перед проведенням поховання. Читати далі...

У продовження теми

Традиція покладати вінки


Зелень і квіти з давніх часів супроводжують знакові події в культурах багатьох народівЧитати далі…

Зарубіжний досвід

Європа: культура похоронного обслуговування


Для розуміння основ похоронного бізнесу потрібно не лише вивчати організацію похоронного обслуговування в своїй країні, але й знайомитися з досвідом похоронного обслуговування зарубіжних країнЧитати далі…

Зарубіжжя

Культура похорону у Фінляндії

 Про що варто знати


Фінляндія - країна довгожителів. Однак і в Суомі (фінська самоназва країни) помирають люди. Як фіни ховають своїх близьких, і, можливо, в разі нещастя поховати громадянина іншої країни на території Фінляндії…   Читати далі…

Нові традиції

Штучний риф як останній притулок


Підводні «зелені» поховання допоможуть відновити природні екосистеми і змінять культуру поховання… Читати далі…

Мораль

Прощавай, вічна домівко

або Про виселення з могил


Напис на простому пам'ятнику кольору бронзи на головному національному кладовищі Гватемала-Сіті говорить: «Молимося за твій вічний спокій»…   Читати далі...

Сторінки історії

Проводи в Україні


Наступна, тобто друга неділю після Великодня, іменується в церковній традиції Антипаскою (від грецького “замість Пасхи” – тобто друга, нова Пасха). Вона має ще назву Фоминої неділі. Служба цього дня присвячение спогадам про осязання апостолом Фомою ран воскреслого Христа. Антипасха, як оновлений спогад про Великодень на восьмий день, знаменує собою вічну радість християн, пов'язану із Воскресінням Христовим. Число вісім на біблійній мовій символізує початок нового етапу, нового життя, нової седмиці.

Читати матеріал…


Православний обряд погребіння

"Гроб до конца отпевания остается открытым (если для этого нет особых препятствий). В первый день Пасхи и в праздник Рождества Христова усопших в храм не вносят и отпевания не совершают".  

Читати далі...

Похоронна обрядовість в Україні

  "У пізніший період тіло померлого з жертвами та ритуальними речами не просто спалювали, а клали у спеціально виготовлений човен, який підпалювали і штовхали в річку. Цей ритуал ліг в основу міфічного уявлення про річку як межу між світом живих та світом мертвих: «З метою очищення душі від гріхів і перенесення її з допомогою Вогню до Вирію — раю, відбувався і поховальний обряд на Русі. Князя або й простого чоловіка клали у..."

Читати далі...

Наші традиції поховання

Смерть завжди сприймалася людьми як велике горе, і в той же час вони розуміли її неминучість: Якби не вмирали, то б під небо підпирали. Ставлення до смерті було неоднозначним, відбиваючись і на характері поховальних обрядів.  

Читати далі

Вірування в традиціях похорону

Смерть члена українського роду була важливою подією. Знаємо зі старовинних розкопок, що від сивої давнини наші предки вірили у життя поза могилою та відповідно до тих вірувань влаштовували похорони та поховання. Вірили наші предки, ніби покійники живуть близько живих та приходять до них в означені часи. Споминали та «гостили» предків при різних нагодах. 

Читати далі...

Єврейський обряд поховання

"Еврейская традиция относится к смерти реалистически и не считает ее трагедией. Трагедией может быть лишь преждевременный уход из жизни. Когда же человек переходит в мир иной, благословенный Всевышним долгой праведной жизнью, хорошим здоровьем и бодрым духом, смерть воспринимается как..." Читати далі...

Іслам

Що приносить користь померлому


Якщо помер покірний раб Аллаха, ангели приносять йому постіль з Раю…   Читати далі…

Закон невідворотності

"Современные исследования состояний анабиоза, вызванных переохлаждением, привели рациональных американцев к смелой мысли. Если полностью замерзшего человека удалось вернуть к жизни через 12 часов, а тритона, найденного в Гималаях, — через 2,5 тысячи лет, то не удастся ли победить смерть, «заморозив» желающих на сотню-другую лет? Возможно, за это время будет изобретен..."

Читати далі...

Похоронить православного в Израиле

В Израиле существует два типа кладбищ, для евреев и неевреев. Соответственно, похоронами евреев занимается только единственная фирма «Хеврат Кадиша», а похоронами неевреев занимаются  несколько похоронных контор. Раньше в Израиле существовало единственное кладбище для неевреев под Беэр Шевой, но в связи с возрастанием количества неевреев в стране, появились новые кладбища  – в центре страны под Реховотом и Нетанией. 

Читать дальше...

  Похороны православних в США и Канаде


Канада и США стоят на одном из первых мест в мире в географии украинской эмиграции. Культурные и религиозные традиции православных эмигрантов в Северной Америке во многом тянутся корнями к обычаем тех мест, откуда когда-то прибыли эти люди – Украины, Молдовы, Румынии, Польши, России. Но также неразрывно связаны они и с исконно американскими порядками, которые установились на этой земле в последние десятилетия. 

 Читать дальше...

Похоронить американца:

от традиций к расходам


Каждая культура, каждая страна отличается друг от друга определенными традициями по организации и проведению похорон. Традиции зависят от религии и менталитета граждан. Поговорим об Америке. Читать далее...

Расходы на похороны в Германии


Обряд погребения в Германии регламентируется строгими законами отдельных земель, частично возникшими еще в нацисткой Германии. Диктуется почти всё: от размера ямы до цвета надписи на камне и норм озеленения могилы…  

Читать дальше...

Необычное в ритуальной сфере Италии


Италия не перестает удивлять. В этой солнечной стране удивительным образом сочетаются богобоязненность и легкое отношение к религиозным символам и таинствам. В Ватикане, в двух шагах от резиденции самого Папы Римского, можно увидеть фигурки, представляющие служителей церкви в комическом свете, а увидеть монахиню и вовсе считается дурной приметой. 

Читать дальше... 

 

 Помним

Великие люди культуры, искусства и науки,

ушедшие в 2012 году


Весь материал…

Про особливості поховання

на Святій горі Афон


Нотатки з паломницької поїздки до знаменитого Афону.

Читати далі…