Голокост

Геноцид українського народу


Голодомор 1932–1933 років —

масовий, навмисно зорганізований радянською владою голод 1932–1933 років, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української РСР (землі сучасної України за винятком семи західних областей, Криму і Південної Бессарабії, які тоді не входили до УРСР) та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці. Викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу і Української СРР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху та фізичного знищення частини українських селян.


Читати далі...

Національний музей

«Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні»  —

меморіальний комплекс у Києві, розташований на Печерську і присвячений трагедії голодомору 1932—1933 років в Україні та голоду 1921—23 та 1946—47 років.


Читати далі…

Биківня

Пам’ятаємо жертв тоталітаризму


У Биківнянському лісі знаходиться найбільше (зі знайдених) в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Тут був об'єкт спеціального призначення НКВС, де у кінці 30-х — 40-х роках відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих. Трагедія Биківні стоїть поряд із такими злочинами як Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Бабин Яр та Катинський розстріл.


Читати далі…

Трагедія Бабиного Яру


Під час німецько-фашистської окупації Києва у 1941–1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного населення і радянських військовополонених, євреїв та циган — за етнічною ознакою, а також партійних і радянських активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів (переважно членів ОУН), заручників, так званих «саботажників», порушників комендантської години та інших. Лише протягом двох днів 29 та 30 вересня 1941-го року тут розстріляли майже 34 тисячі євреїв.

Читати далі…

Сирецький концтабір


У німецьких джерелах — «Київ-Захід», нім. «Kiev-West» — концентраційний табір, створений німецькою окупаційною владою в період Другої світової війни у червні 1942 року на північному-заході Києва у районі Сирця. Був призначений для ув'язнених за рішенням гестапо та підпорядковувався інспекції концтаборів Третього рейху. За німецькими джерелами з липня 1942 року до весни 1943 року табір функціонував як зовнішня команда (відділення) концтабору Заксенгаузен. Кількість жертв у таборі - понад 30 тисяч людей.

Читати далі…

Дарницький концтабір


Концентраційний табір, створений німецькою окупаційною владою в Дарницькому лісі на території міста Києва в період Другої світової війни (1941 — 1943 роки). Був призначений для перебування в ньому військовополонених Червоної армії. За німецькими джерелами мав № 339. Через табір пройшло до 300 тисяч людей, з них у ньому загинуло — понад 68 тисяч.

Читати далі... 

Парк Вічної Слави


Меморіал Вічної Слави — меморіал на могилі Невідомого солдата розташований в Парку Вічної Слави в Печерському районі столиці. Алею Полеглих Героїв вінчає гранітний обеліск. На алеї зайшли спокій 34 могили воїнів, які загинули в роки Другої світової війни.

Читати далі...

Меморіальний комплекс

«Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років» —

музей в Києві, розташований на схилах правого берега Дніпра, на Печерську.


Читати далі…

Аджимушкайські каменоломні


В цих похмурих катакомбах під час Великої Вітчизняної війни розміщувалася частина військ Кримського фронту, яка обороняла Керч від фашистів.   Читати далі...

Меморіал героїчної оборони Одеси

411-ї берегової батареї


Меморіальний комплекс, присвячений героїчній обороні Одеси під час Великої Вітчизняної війни. Читати далі…

Сапун-гора


Меморіал на височині, що знаходиться на південний схід від Севастополя.   Читати далі…

Меморіал Слави у Харкові


Величний меморіальний комплекс Слави був відкритий у 1977 роціЧитати далі…

Меморіал пам'яті героїв Крут


Меморіальний комплекс присвячений битві під Крутами 29 січня 1918 року.  Читати далі…

Меморіальний комплекс Солдатської Слави у Полтаві


Меморіальний комплекс у Полтаві встановлено у 1969-му році на території парку імені Івана Котляревського, на місці Старого міського кладовища.  Читати далі…

Корюківська трагедія 


Масове вбивство 6700 жителів села Корюківка (нині місто в Чернігівській області України), здійснене протягом 1-2 березня 1943 року загонами угорської військової жандармерії в ході Другої світової війни.   Читати далі…

Пам'ятники визволителям

від фашизму у Європі


55 років тому, 5 листопада 1957 року, у болгарському місті Пловдиві був відкритий пам'ятник радянським воїнам-визволителям - знаменитий Альоша. Всього на території Європи розташовано чотири тисячі пам'ятників та військових меморіалів, де поховано понад 2,5 мільйонів солдатів і офіцерів Радянської армії, загиблих в боях в роки Другої світової війни. Чи не найбільше серед них українців…  Читати матеріал...

Пантеон

Поховані двічі


У Польщі волонтери не припиняють пошук поховань радянських солдатів…  Читати далі…