Голокост
Геноцид українського народу
Голодомор 1932–1933 років —
масовий, навмисно зорганізований радянською владою голод 1932–1933 років, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української РСР (землі сучасної України за винятком семи західних областей, Криму і Південної Бессарабії, які тоді не входили до УРСР) та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці. Викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу і Української СРР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху та фізичного знищення частини українських селян.
Національний музей
«Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні» —
меморіальний комплекс у Києві, розташований на Печерську і присвячений трагедії голодомору 1932—1933 років в Україні та голоду 1921—23 та 1946—47 років.
Биківня
Пам’ятаємо жертв тоталітаризму
У Биківнянському лісі знаходиться найбільше (зі знайдених) в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Тут був об'єкт спеціального призначення НКВС, де у кінці 30-х — 40-х роках відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих. Трагедія Биківні стоїть поряд із такими злочинами як Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Бабин Яр та Катинський розстріл.
Трагедія Бабиного Яру
Під час німецько-фашистської окупації Києва у 1941–1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного населення і радянських військовополонених, євреїв та циган — за етнічною ознакою, а також партійних і радянських активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів (переважно членів ОУН), заручників, так званих «саботажників», порушників комендантської години та інших. Лише протягом двох днів 29 та 30 вересня 1941-го року тут розстріляли майже 34 тисячі євреїв.
Сирецький концтабір
У німецьких джерелах — «Київ-Захід», нім. «Kiev-West» — концентраційний табір, створений німецькою окупаційною владою в період Другої світової війни у червні 1942 року на північному-заході Києва у районі Сирця. Був призначений для ув'язнених за рішенням гестапо та підпорядковувався інспекції концтаборів Третього рейху. За німецькими джерелами з липня 1942 року до весни 1943 року табір функціонував як зовнішня команда (відділення) концтабору Заксенгаузен. Кількість жертв у таборі - понад 30 тисяч людей.
Дарницький концтабір
Концентраційний табір, створений німецькою окупаційною владою в Дарницькому лісі на території міста Києва в період Другої світової війни (1941 — 1943 роки). Був призначений для перебування в ньому військовополонених Червоної армії. За німецькими джерелами мав № 339. Через табір пройшло до 300 тисяч людей, з них у ньому загинуло — понад 68 тисяч.
Парк Вічної Слави
Меморіал Вічної Слави — меморіал на могилі Невідомого солдата розташований в Парку Вічної Слави в Печерському районі столиці. Алею Полеглих Героїв вінчає гранітний обеліск. На алеї зайшли спокій 34 могили воїнів, які загинули в роки Другої світової війни.
Меморіальний комплекс
«Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років» —
музей в Києві, розташований на схилах правого берега Дніпра, на Печерську.
Аджимушкайські каменоломні
В цих похмурих катакомбах під час Великої Вітчизняної війни розміщувалася частина військ Кримського фронту, яка обороняла Керч від фашистів. Читати далі...
Меморіал героїчної оборони Одеси
411-ї берегової батареї
Меморіальний комплекс, присвячений героїчній обороні Одеси під час Великої Вітчизняної війни. Читати далі…
Сапун-гора
Меморіал на височині, що знаходиться на південний схід від Севастополя. Читати далі…
Меморіал Слави у Харкові
Величний меморіальний комплекс Слави був відкритий у 1977 році. Читати далі…
Меморіал пам'яті героїв Крут
Меморіальний комплекс присвячений битві під Крутами 29 січня 1918 року. Читати далі…
Меморіальний комплекс Солдатської Слави у Полтаві
Меморіальний комплекс у Полтаві встановлено у 1969-му році на території парку імені Івана Котляревського, на місці Старого міського кладовища. Читати далі…
Корюківська трагедія
Масове вбивство 6700 жителів села Корюківка (нині місто в Чернігівській області України), здійснене протягом 1-2 березня 1943 року загонами угорської військової жандармерії в ході Другої світової війни. Читати далі…
Пам'ятники визволителям
від фашизму у Європі
55 років тому, 5 листопада 1957 року, у болгарському місті Пловдиві був відкритий пам'ятник радянським воїнам-визволителям - знаменитий Альоша. Всього на території Європи розташовано чотири тисячі пам'ятників та військових меморіалів, де поховано понад 2,5 мільйонів солдатів і офіцерів Радянської армії, загиблих в боях в роки Другої світової війни. Чи не найбільше серед них українців… Читати матеріал...
Пантеон
Поховані двічі
У Польщі волонтери не припиняють пошук поховань радянських солдатів… Читати далі…