Традиції і послуги
Ритуальні намогильні споруди
З давніх часів граніт використовувався для виготовлення ритуальних споруд. Такий вибір пояснювався високою міцністю і благородством каменю, його текстури красою. Читати далі…
Прикмета часу
Публічне вираження горя в соціальних мережах – феномен… Читати далі…
Церква
До питання про правила
християнського поховання померлих
У єпархії Російської Православної Церкви для отримання відгуків направлений документ… Читати далі…
Слово священику
Як зрозуміти смерть?
Що таке смерть? Чому ми її боїмося? Традиції рсовітських часів - виставляння кришки труни до під'їзду тощо - пов'язані з «пам'яттю смертної» або, мжливо, з чимось іншим? Над цим розмірковує протоієрей Олексій Умінський. Читати матеріал…
Медицина
Допомога при танатофобії
В тій чи іншій мірі страх смерті властивий будь-якій людині… Читати далі…
Православ’я
Проводи:
від традицій до правил
Тиждень, що йде після Великодня, в народі поіменовують як Тиждень проводів (або Провід), оскільки цим тижнем закінчується і проводжається Світле Христове Воскресіння. У розділі «Культура» нашого сайту ми здійснили екскурс в історію Проводів. А тепер повернемося до традицій і порад (настанов) православної церкви у цьому зв’язку.
У продовження теми
Чи варто вагітним іти на проводи?
Нагадаємо, що в першу неділю після Великодня розпочинається поминальний тиждень. І майже всі вагітні жінки замислюються, чи можна їм ходити на кладовище... Читати далі…
Запитай у священика
Відвідування кладовищ на Великдень:
чи є в цьому щось дивне?
Немає нічого поганого в тому, що віруючі хочуть на Великдень розділити свято з покійними родичами… Читати далі…
Роздуми про вічне
Віра й роздуми Святих отців
про таїнство смерті
На горі Афон у 2009 році було зафіксоване диво… Читати матеріал…
Віра й роздуми Святих отців
про таїнство смерті
2-а частина
Релігія
Єдність Життя й Смерті у Православ'ї
Що є життя і смерть, як пов'язані вони між собою в понятті віруючого православного людини?.. Читати далі…
Мовою оригіналу
Переживем и горе…
Прислушаемся к советам психолога
Запитуйте - відповідаємо
Пішла з життя близька людина…
Що робити?
Що ви відчуваєте, коли вам сповіщають про "смерть"? Якщо ви нормальна людина, як і всі, то спочатку відчуєте шок. Потім ви виявляєте готовність робити бодай щось, але перші кілька днів проходять, як у тумані. Як правило, пізніше важко навіть щось пригадати.
Теологія: мовою оригіналу
Как избавиться от страха смерти
Размышления Святых отцов
Что для человека всего ужаснее? — пишет св. прав. Иоанн Кронштадтский. — Смерть? Да, смерть. Всякий из нас не может без ужаса представить, как ему придется умирать и последний вздох испускать». Читати далі…
Психологія
Пережити і вижити
Пішли з життя батьки
Рано чи пізно горе може спіткати кожного з нас. Цей гіркий досвід, тим не менш, відіграє важливу роль, допомагаючи долати труднощі і загартовувати себе. Читати далі…
Точка зору
Церква про евтаназію
Чим вона небезпечна?
Евтаназія - припинення життя людини, котра страждає невиліковним захворюванням і відчуває нестерпні страждання... Читати матеріал…
У пошуку істини
Що мертві шукають у світі живих?..
Одне з найперших запитань, що поставила собі людина, що усвідомила себе такою: що відбувається після смерті?.. Читати далі…
Медицина
Дитячі психологічні травми
можуть призвести до передчасної смерті
Міжнародна дослідницька група у складі німецьких і французьких вчених довела… Читати далі…
За і проти
Крематорій як прикмета нової доби
Коли стається непоправне – смерть близької людини – перед рідними одразу постає запитання: традиційне поховання чи кремація? Мабуть не знайдемо сьогодні людини, котра бодай один раз на життя не ставила таке запитання як стосовно себе, так і своїх рідних. Спробуймо разом дослідити цю непросту дилему.
У продовження теми
З історії кремації
Кремація як вид поховання використовувалася ще в доісторичні часи… Читати далі…
Факти з коментарями
Воскресіння. Наша віра
Із покоління в покоління чимало видатних мислителів вступають у полеміку з християнським віровченням, називаючи його ірраціональним, абсурдним і повним забобонів. Деякі критики вважають за краще не зважати на факт, що лежить в основі християнства - факт воскресіння Ісуса Христа. Інші намагаються пояснити цю подію по-своєму, породжуючи безліч теорій. Але неможливо ігнорувати достовірне історичне свідчення. То що ж таке Воскресіння Ісуса Христа: чи це одна з найбільш хитромудрих містифікацій, нав’язаних людству, чи все ж найвизначніша подія у всій людській історії?
Правильний вибір
Ікона:
від подарунка до пожертвування
Багато хто з нас напередодні дня народження рідних близьких або друзів запитує в себе: чи можна подарувати ікону? Адже побутує думка, що ікони дарувати не можна, а, наприклад, кулони зі знаком зодіаку чи Матері Божої, хрестик з розп’яттям – будь ласка. У кращому разі вам порадять у відповідь на подарунок ікони брати монетку чи дрібну купюру. Світом блукають різного роду чутки і «правильні» поради зі страшилками про те, що трапляється з тими, хто ризикнув подарувати ікону, або з тими, хто отримав…
Запитуйте –відповідаємо
Святі таїнства Церкви
Священик відповідає, роз’яснює, коментує…
Релігія
Сорокоуст за упокій
У молитовній практиці Православної церкви широко поширений звичай молитися в храмі про болящих, недужих або померлих своїх членів протягом певного проміжку часу… Читати далі…
Запитуйте - відповідаємо
Правильно подаємо записки у храмі
Про що потрібно пам’ятати
Переступаючи поріг храму, помічаємо людей, котрі біля іконних лавок подають записки. Що це за записки і хто їх подає? Як правильно їх подавати і для чого ми це робимо?
Духовність
Про відвідування цвинтарів і храмів
Про що забуваємо?
Про необхідність відвідування кладовищ у кожного своя думка. Рідні приходять пом’янути померлого на день його народження, у дату смерті, на роковини, в поминальні дні. У вільний час приходимо, щоб прибрати, висадити квіти… Святитель Філарет по смерті своїй явився своїм сродникам і сказав: «Будь ласка, завітайте на мою могилу, наведіть там порядок». Таким чином, покійні просять родичів стежили за їхніми могилами. Тобто, догляд за могилою це один з тих чинників, за допомогою яких ми віддаємо пошану померлим.
У пошуку істини
Суїцид і світові релігії
Запитання і непрості відповіді
Самогубство або суїцид - suicide – свідома відмова людини від життя, пов'язана з діями, спрямованими на її припинення. Є однією з найбільш крайніх форм відхиленої від норми (девіантної) поведінки. Читати матеріал…
традиція і винятки
За канонічним традиціям Православної Церкви, що сформувалися ще в епоху Вселенських Соборів (IV-VIII ст.), поминати самогубців у православному храмі не дозволяється. Канонічна заборона на це пов'язана з богоборним характером самогубства як такого. Читати далі…
Статистика: у продовження теми
Суїцид у цифрах: світова проблема
Яка країна лідирує в цьому трагічному, як на погляд звичайної людини, змаганні, і що її до цього підштовхує… Читати далі…
Релігійні традиції і правила
Мусульмани та іудеї:
поминки і скорбота
Впродовж віків українці жили й працювали поруч із представниками інших народів. Іноді щось у звичаях і традиціях переймалося один у одного, нерідко вступаючи у конфлікт зі своїми релігіями. Розглянемо деякі звичаї і традиції, пов'язані з похоронними обрядами і практиковані представниками ісламу та іудаїзму. Що спільного, що відмінного, у чому ми схожі..
Мовою оригіналу
Культура правильного умирания
Танатотерапия - метод телесной психотерапии, считающий основной причиной психической и физической деятельности человека утрату человеком контакта с процессами умирания и смерти. Читать статью...
Танатологія. У продовження теми
Будьте поряд
Стадії вмирання
Опинившись перед лицем смерті, людина переживає низку послідовних етапів… Читати далі…
Здорове харчування
Рослинні жири «відсунуть» годину смерті
Статистичні дані впродовж останніх десяти років показують достовірне зниження смертності від серцево-судинних захворювань на тлі підвищення вживання эвропейцями рослинних жирів… Читати далі…