В АМКУ обговорили проблемні питання,

виявлені на регіональних ринках ритуальних послуг

Виступає віце-президент МАППС Тетяна Годовська

 10 лютого 2016 року в Антимонопольному комітеті України відбулось засідання круглого столу на тему: «Шляхи врегулювання проблемних питань, виявлених органами Комітету на регіональних ринках ритуальних послуг».   Читати далі...

Співпраця з МАППС

Міжнародна асоціація професіоналів похоронної справи відкрита для співпраці з усіма об’єднаннями,  підприємствами та фірмами, чи окремими громадянами, які так само мають на меті  сприяння розвиткові ритуальної  сфери, відродженню національних традицій та обрядів, покращенню  ситуації з організації поховань в Україні.


МАППС є одним із основних порадників та консультантів  у співпраці з Міністерством Міжрегіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України  , головного органу, що курує всі проекти господарки міст, в тому числі похоронної галузі. Законодавчі акти, нормативно-правові і ін.. документи, що стосуються похоронної справи потребують оцінки  і з боку приватних підприємців, а також  громадян, саме тому прийняття надважливих загальнодержавних рішень не обходяться без коректив та зауважень спеціалістів МАППС.

Невід’ємною частиною роботи нашої Асоціації також  є тісна співпраця з Міністерством охорони здоров’я України.   Об’єднавши зусилля державних структур та професіоналів похоронної справи ми можемо плідніше працювати над удосконаленням законів та нормативних актів, що визначають роль патологоанатомів і працівників моргу, які безпосередньо готують тіло померлого до похорону та кремації.  Встановленням чіткого переліку постмортальних  послуг пов’язаних з достойним ставленням  до тіла померлого. Свідченням активності Асоціації є участь у робочих нарадах, що проводяться для виконання завдань розширеного засідання Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України,  яке відбувалось за участі Прем’єр-міністра України.

Втім законодавчо-господарська сфера це лише частина діяльності  МАППС. Великої уваги асоціація сьогодні приділяє культурній та духовній спадщині нашої країни.  Разом з представниками Свято-Успенської  Києво-Печерської  Лаври  ми відкриваємо й відроджуємо духовні скарби нашого народу та його правдиву історію.   

Інформаційним партнером Міжнародної громадської організації МАППС  є  газета «Пам’ять Столиці» - єдине у Столиці спеціалізоване видання про ритуальну сферу Києва. 

 

Громадська організація

“Спілка підприємців Криворіжжя”

Запис №172 в Книзі обліку об’єднань громадян від 1.06.2012 р.

50002, м. Кривий Ріг, вул. Кобилянського, буд. 219, оф. 311

096-26-444-00096-26-444-00;    096-26-444-11096-26-444-11

                   Голові Міжнародної асоціації

професіоналів похоронної справи

 

 

          Зі зміною державної влади, після майже трьохрічної боротьби з корупцією в сфері ритуальних послуг в м. Кривому Розі, ми можемо констатувати певні зрушення в цій справі. Активісти ГО «Спілка підприємців Криворіжжя» звернулися до нового прокурора Дніпропетровської області Федика Р.Р. з інформацією про корупційні ритуальні схеми та про бездіяльність або навіть «кришування» злочинної діяльності місцевою владою та органами правопорядку. Після цього працівники міліції та прокуратури почали достатньо активно проводити слідчі дії на кладовищах та в ритуальних підприємствах міста. Вже є відкриті кримінальні провадження.  І ми маємо надію, що вже скоро порядок в цій сфері діяльності як в Кривому Розі так і в інших містах України буде наведено.

         Але ми вважаємо, що спокійно чекати результату не можна. Ми не тільки повинні контролювати дії міліції та прокуратури та вчасно сигналізувати в разі несумлінного виконання ними своїх обов’язків. Ми повинні зі свого боку привернути увагу відповідних органів і до цього розслідування і до необхідності удосконалення  де яких нормативних актів в сфері ритуальних послуг.

         Одними із самих болючих та  невирішених питань є питання незаконної передачі працівниками швидкої допомоги та міліції інформації про померлих за винагороду в приватні структури та виділення додаткових земель під кладовища.

         З метою обговорення цих та інших питань ми пропонуємо Вам, шановна Алла Петрівна, ініціювати проведення робочого засідання з відповідальними особами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства з запрошенням міського голови Вілкула Ю.Г., начальника КМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області Гречуха А.О. та інших відповідальних осіб.

         Ми пропонуємо Вам виступити з пропозицією про створення робочої групи з обов’язковим включенням до неї представників Міжнародної асоціації професіоналів похоронної справи із різних регіонів України по удосконаленню Українського законодавства в сфері  ритуальних послуг.

 З повагою,

Голова ГО «Спілка

підприємців Криворіжжя»                                                                  Туровська І.Л.

 


                                                                                                        

На захист ритуальної галузі

Три робочі наради з представниками влади


20 листопада відбулася низка важливих нарад за участю керівництва Міжнародної асоціації професіоналів похоронної служби України – президента, віце-президента і регіональних представників ритуальної галузі нашої держави, зокрема, Одеси, Миколаєва, Кривого Рогу, Дніпропетровська та інших міст.

Читати далі

Наші поради

Пішла з життя близька людина

Що робити?


Що ви відчуваєте, коли вам сповіщають про "смерть"?  Якщо ви нормальна людина, як і всі, то спочатку відчуєте шок. Потім ви виявляєте готовність робити бодай щось, але перші кілька днів проходять, як у тумані. Як правило, пізніше важко навіть щось пригадати.   Читати далі...

Про відвідування цвинтарів і храмів

Про що забуваємо?


 Про необхідність відвідування кладовищ у кожного своя думка. Рідні приходять пом’янути померлого на день його народження, у дату смерті, на роковини, в поминальні дні. У вільний час приходимо, щоб прибрати, висадити квіти… Святитель Філарет по смерті своїй явився своїм сродникам і сказав: «Будь ласка, завітайте на мою могилу, наведіть там порядок». Таким чином, покійні просять родичів стежили за їхніми могилами. Тобто, догляд за могилою це один з тих чинників, за допомогою яких ми віддаємо пошану померлим.   Читати далі... 


Запитуйте - відповідаємо

Правильно подаємо записки у храмі

Про що потрібно пам’ятати


Переступаючи поріг храму, помічаємо людей, котрі біля іконних лавок подають записки. Що це за записки і хто їх подає? Як правильно їх подавати і для чого ми це робимо? Читати далі...