Нова ділянка буде призначена для поховання громадян РФ, а також видатних діячів культури і мистецтва, котрі зробили великий внесок у розвиток країни.

Вхідна зона нової території приєднається до вже існуючого входу, що дасть змогу створити єдиний майданчик для паркування автотранспорту. Для зручності відвідувачів цвинтаря у вхідний зоні планується побудувати контрольно-пропускний пункт, пункт видачі інвентарю і громадський туалет.

Також на території ділянки планується розміщення майданчика для відпочинку з навісом та майданчики для проведення жалобних церемоній на 300 осіб.

Крім того, в плані будівництва передбачена зелена захисна зона, що відокремить громадські території від нової ділянки кладовища. Для візуальної ізоляції його буде обгороджено триметровим глухим парканом. Для озеленення та благоустрою території планується використовувати декоративні дерева і кущі, газон і квітники, альтанки і лавки.

Тривалість будівництва нового некрополя не перевищить 10-ти місяців.

Поряд із Троекуровським кладовищем ведуться роботи із розширення Востряковського цвинтаря на 6 га, Перепечинского і Хованського кладовищ на 4,39 та 7 га відповідно. Таким чином, проведення даних робіт дозволить вирішити питання про брак землі під поховання ще на декілька років.