Шотландські трунарі поскаржилися на надто товстих небіжчиків. Працівники бюро ритуальних послуг підкреслюють, що нестандартні домовини для огрядних небіжчиків не пролазять у двері.

У Шотландії співробітники похоронних контор заговорили про проблеми ожиріння серед населення країни. Працівники сфери ритуальних послуг підкреслили, що подібна проблема, як не дивно, відбивається і на їхній діяльності.

Ритуальники уточнили, що надмірна вага у громадян стає однією з найсерйозніших проблем галузі через те, що покійних ховають у нестандартних трунах, повідомляє англійське видання Metro. Зокрема співробітники похоронних контор пояснили, що для товстого небіжчика замовляють труну великого розміру, яка не може поміститися в двері кремаційних печей.

У зв'язку з цим, виникає перша складність - неможливість піддати кремації покійного. Виходить, що небіжчика з ожирінням можна тільки ховати. Але й тут не все так гладко, тому що найчастіше опускання труни в могилу відбувається за рахунок ручної сили. У деяких випадках співробітники похоронних бюро просто не можуть підняти товстого покійного. При такому розкладі речей похоронним бюро доводитися шукати спеціальні лебідки, за допомогою яких величезні труни опускають в могили.

При цьому труднощі відбиваються і на родичах покійного, так як подібне поховання обходиться значно дорожче рядової процедури кремації. Втім, у деяких крематоріях є печі великих розмірів, проте вони, як правило, знаходяться далеко від населених пунктів, через що сім'ї покійних зазвичай вибирають поховання, нехай таке й коштує дорожче.

Відзначимо, що про проблему огрядних небіжчиків трунарі заговорили після того, як з кожним роком кількість великих трун почала збільшуватися. Працівники галузі побоюються, що якщо подібна тенденція почне набирати обертів, то ритуальним бюро доведеться міняти загальноприйняті стандарти.

Нагадаємо, що в Шотландії насправді гостро постало питання вкрай надмірної ваги. У країні від ожиріння страждає 27,1% населення, а 65% громадян мають незначні проблеми з вагою.