Про зростання числа морських поховань розповідають, крім іншого, в гільдії майстрів ритуальних послуг землі Шлезвіг-Гольштейн, що знаходиться між Північним та Балтійським морями. У Німеччини море стає все більш популярним місцем для поховань. За оцінкою Федерального об'єднання німецьких фахівців з ритуальних послуг (BDB), у 2017-му році в Північному та Балтійському морях були проведені майже 20 тисяч поховань, повідомляє інформагентство DPA.

За словами держсекретаря BDB Штефана Нойзера, попит на цю послугу зростає стрімко, і це пов'язано, зокрема, з відсутністю могил, за якими потрібно доглядати.

Про зростання кількості морських похоронів говорять і в гільдії фахівців ритуальних послуг федеральної землі Шлезвіг-Гольштейн, що територіально знаходиться між Північним і Балтійським морями. Хоча у гільдії немає точної статистики, але, в цілому, можна сказати, що число таких поховань збільшується, заявив заступник голови гільдії Ральф Паульсен.

Власник судноплавної компанії Nordica в столиці Шлезвіг-Гольштейна місті Кілі Норман Людвіг у свою чергу розповів, що третина клієнтів, яких вони ховають в морі, родом з цієї землі, а решта - з усієї Німеччини.

Компанія Nordica вже понад 30 років організовує поховання в морі, і Людвіг зауважив у цьому зв’язку, що з кожним роком попит на цю послугу реально зростає.

Але, разом з тим, все гостріше постає питання про те, як можна вшанувати пам'ять тих, хто похований у морі. Влада курортного міста Штранд, розташованого неподалік від Кіля, активно шукає рішення. Раніше глава Штранду Хольгер Клінк розпорядився демонтувати близько 20 пам'ятних дощок, які родичі похованих в морі людей встановили на березі. Замість них з'явилася табличка із забороною на подібні дошки.

Влада Штранду планує створити громадський меморіальний майданчик з видом на море. Крім того, в планах контор з надання ритуальних послуг організація графіку поїздок у відкрите море задля тих, хто хоче пом'янути поховану там близьку людини.