Довідка: візит розпочався з відвідин міста Естергом на Південному березі Дунаю.  Е́стерґом (угор. Esztergom, словац. Ostrihom, нім. Gran) — місто в Північній Угорщині, приблизно в  50 км на північний захід від Будапешта. В цьому місці вздовж річки проходить кордон зі Словаччиною. Це місце коронації першого угорського короля Іштвана в 1000-му році. Тут карбували перші угорські монети (дукати) з написом Regia Civitas, Stefanus Rex.

Сьогодні Естерґом є резиденцією глави Угорської Католицької Церкви архієпископа естерґомського, який носить титул примаса Угорщини. Архієпископальний собор Естерґома є найбільшим храмом Угорщини.

 Окрім того,  тут знайшла свій прихисток найбільша базиліка країни, яку було зведено в 1822–1869 роках у класичному стилі. Цікаво, що саме в Естерґомі, а не в Будапешті, розміщений угорський Конституційний суд.

 Так от, у цьому чарівному місті й відбулася виставка похоронних товарів та атрибутики. До слова, вся ця місцина – гірський курорт Угорщини, який іменують «Серце землі». З невідомих причин, коли піднімаєшся сюди, на цей мальовничий гірський масив, у долині котрого пливе голубий Дунай, то твоє серце насправді починає пришвидшувати свій пульс.

На цій горі знайшов вічний спокій голова кришнаїтів Угорщини, йому тут стоїть пам’ятник, неподалік штаб-квартира цієї дивовижної релігійної громади, а увесь парк на вічну пам'ять про визначного діяча теології уставлений лавками з нікельованими табличками та вибитими на них його найвідомішими висловлюваннями.

Після виставки та ознайомлення з угорськими виробниками похоронної атрибутики наш шлях простягнувся з півночі – на південь Угорщини. Спочатку через Будапешт, а потім і через славетні землі Токаю. Проїхавши через середньовічний Дебрецен, дісталися нарешті й фабрики КARSOL.

 Робота тут, схоже, не припиняється ні вдень, ні вночі. Монотонно, але впевнено й професійно працює цех із розробки деревини. Матеріал переважно із порід цінних дерев, зокрема, дуба, бука тощо. Свіжоспиляні стовбури розпилюють на рівненькі дошки – матеріал для наступних трун – та складають у яруси для подальшої сушки. Тут вони чекають своєї черги у цехах по пів-року.

В цехах абсолютний порядок. Спочатку дошкам надають правильної форми, потім вони йдуть до верстатів, де їх перетворюють уже на труни, потім облицьовують та шліфують, і нарешті відправляють фарбуватися та лакуватися. Після гарячої сушки – кількадобова висушка остаточна. І ось виріб у всій своїй красі – в палітрі від білого до чорного кольорів – дістається складу, де його ретельно й бережливо пакують і складають задля подальшої відправки похоронним домам і ритуальним конторам у більш ніж 60-ти країнах світу.

І насамкінець… Пан Балог люб’язно зголосився відвідати Україну на запрошення президента МАППС – Алли Ландар. Окрім екскурсій по Києву, відвідинами храмів і кладовищ, угорська делегація зустрілася з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом.

 Особливу увагу під час зустрічі було приділено волонтерській допомозі нашому війську зі сторони ПФ «Петро Великий» та УПЦ (КП) на Сході України в АТО.

Кароль Балог був приємно здивований багатим вибором і різноманіттям товару і атрибутики ритуального спрямування у салоні «Петра Великого», а також широким колом послуг: прощальний політ голубів над місцем поховання, музичний супровід похорону видатними музикантами під професійні мінусові фонограми кращих світових оркестрів з концертної звуковою апаратурою, похоронні шатри як малих розмірів, так і розшитих золотом для VIP-клієнта тощо.

 Угорська делегація супроводжувалася в Україні Першим телевізійним каналом Будапешта. Інформаційний ролик візиту в Україну тепер можна переглянути завдяки Youtube.