- МАППС
- Членство
- Щорічні зустрічі
- Культура
- Співпраця з МАППС
- Календар подій
- Привітання
- Нормативні документи
- Наші здобутки
- Події 2012 архів
- Події 2013 архів
- Відео
- Постатi
- Православний календар
- Пам'ять України
- Цікаво знати
- Пряма мова
- Порадник
- Спадщина
- Події 2014 архів
- Небесна сотня
- Події 2015 Архів
- Новини 2016 Архів
- Новини 2017
- Новини 2018
Гарячi новини
-
Небесна сотня
Як це було. Пам’ятай!
В Україні всі дні Великого посту аж до Великодня оголошені православними церквами днями жалоби за загиблими Героями Майдану в Києві. (Фото і відео)
-
Прощання з загиблими Героями Майдану
"Ми не екстремісти! Ми ніколи не будемо вбивати людей! Я вас благаю, треба простити їх! Я прощаю як мама...", - зі сльозами молила мама загиблого героя."Нема прощення! Смерть катам", - прокотилось у відповідь... Козака Максима проводжали з козацькими почестями. (Фото і відео)
-
Перелік загиблих учасників акцій протесту в Україні у грудні 2013 — лютому 2014 року
До цього списку входять особи мирних громадян України, котрі мали безпосереднє відношення до ідеї та акції Євромайдану. Список постійно оновлюється. (Фото)
-
На Тернопільщині поховали замученого до смерті активіста Майдану
На Тернопільщині поховали ще одного героя Небесної Сотні - 31-річного працівника Тернопільського національного економічного університету Тараса Слободяна. Про це розповів сюжет телеканалу TV-4.
-
МОЗ: Число жертв під час протестів зросло до 102
На лікуванні в київських закладах охорони здоров'я перебувають 179 осіб. Починаючи з 30-го листопада 2013 року кількість жертв акцій протистояння в Україні збільшилася до 102-х осіб.
Чи можна ожити після смерті? Здавалося б, таке трапляється тільки в міфах. Між тим, подібні історії часто-густо відбуваються з нашими сучасниками. Так, нещодавно 28-річний Девід Джар повернувся до життя через 70 хвилин після того, як у нього зупинилося серце (завдяки інтенсивній реанімації). При цьому мозок хлопця не постраждав.
Серцевий напад трапився з Девідом в березні цього року в його будинку у Хоутон-ле-Спрінг, Сандерленд. 22-річна цивільна дружина чоловіка і мати двох його доньок, Лінетт Крозьє, згадує: «Девід спав поруч зі мною; я прокинулася від того, що він почав задихатися і не відповідав. Я почала трясти його. Коли він перестав дихати і його серце вже не билося, я викликала «швидку». Чекаючи лікарів, я почала робити штучне дихання і непрямий масаж серця. Це тривало близько трьох хвилин, але було схоже на цілу вічність. Наша маленька дівчинка кричала і кликала свого тата. Я думала, що ми його втратили».
«Швидка» доставила Девіда до лікарні. Весь цей час реанімаційні заходи тривали. Лише через 1 годину 10 хвилин після того, як Лінетт констатувала зупинку серця, воно знову забилося завдяки дефібрилятору. П'ять днів Джар перебував на штучній вентиляції легенів у відділенні інтенсивної терапії, а потім ще 11 днів пролежав в лікарні під наглядом лікарів. Лікарі повідомили сім'ї, що мозок чоловіка, швидше за все, повністю не прийде до норми. «Вони говорили, що навіть якщо Девід прийде до тями, у нього будуть пошкодження мозку, але вони вагалися сказати, наскільки масштабними вони будуть, тому що його серце не працювало протягом дуже тривалого часу», - розповідає Лінетт. Однак ніяких проблем з мозком у воскреслого Джара не спостерігається. Щоправда, він не пам'ятає, що з ним сталося насправді.
«Я просто пішов спати в ніч на суботу, а після цього прокинулася вже в лікарні, - згадує хлопець. - Я не повірив, коли лікарі сказали мені, що у мене був серцевий напад. Коли мене обстежили лікарі, вони не знайшли жодних серйозних проблем зі здоров'ям, які могли б стати причиною нападу». Зараз Девід перебуває вдома і проходить курс лікування. На думку завідувача кардіологічного відділення місцевої лікарні доктора Перселла, Лінетт, яка грамотно провела реанімацію своєму співмешканцеві, врятувала йому життя.
«У цьому разі допомогло те, що цей чоловік був молодим і здоровим, - додав кардіолог. - Хороша живучість у таких ситуаціях спостерігається у дітей. Багато маленьких дітей можуть пережити це».
Ще один випадок з воскресінням стався в Зімбабве. Так, 34-річний мешканець міста Гверу Брайтон Дама нещодавно встав з труни прямо під час похоронної церемонії. Чоловіка визнали померлим, і на похорон зібралися безліч людей - родичі, друзі, колеги... вони встали в чергу, щоб попрощатися з «покійним». Коли раптом той, лежачи в труні, поворушив ногою. «Я був першим, хто це побачив, - згадує Лот Гака, у якого працював Дама. - Спочатку я вирішив, що мені здалося, але потім, коли інші почали переглядатися, переконався в реальності того, що відбувається».
Посмикуванням нижньої кінцівки справа не обмежилася. Незабаром «покійний» відкрив очі й сів у труні. До щастя, оточуючі не впали в паніку, а терміново доставили чоловіка до госпіталю. Там медики підключили його до апаратів життєзабезпечення і провели повне обстеження. Два дні потому Брайтон Дама був виписаний з лікарні живим і здоровим. Це лишень зайвий раз підтверджує, наскільки крихка й умовна межа між життям і смертю.