- МАППС
- Членство
- Щорічні зустрічі
- Культура
- Співпраця з МАППС
- Календар подій
- Привітання
- Нормативні документи
- Наші здобутки
- Події 2012 архів
- Події 2013 архів
- Відео
- Постатi
- Православний календар
- Пам'ять України
- Цікаво знати
- Пряма мова
- Порадник
- Спадщина
- Події 2014 архів
- Небесна сотня
- Події 2015 Архів
- Новини 2016 Архів
- Новини 2017
- Новини 2018
Гарячi новини
-
Небесна сотня
Як це було. Пам’ятай!
В Україні всі дні Великого посту аж до Великодня оголошені православними церквами днями жалоби за загиблими Героями Майдану в Києві. (Фото і відео)
-
Прощання з загиблими Героями Майдану
"Ми не екстремісти! Ми ніколи не будемо вбивати людей! Я вас благаю, треба простити їх! Я прощаю як мама...", - зі сльозами молила мама загиблого героя."Нема прощення! Смерть катам", - прокотилось у відповідь... Козака Максима проводжали з козацькими почестями. (Фото і відео)
-
Перелік загиблих учасників акцій протесту в Україні у грудні 2013 — лютому 2014 року
До цього списку входять особи мирних громадян України, котрі мали безпосереднє відношення до ідеї та акції Євромайдану. Список постійно оновлюється. (Фото)
-
На Тернопільщині поховали замученого до смерті активіста Майдану
На Тернопільщині поховали ще одного героя Небесної Сотні - 31-річного працівника Тернопільського національного економічного університету Тараса Слободяна. Про це розповів сюжет телеканалу TV-4.
-
МОЗ: Число жертв під час протестів зросло до 102
На лікуванні в київських закладах охорони здоров'я перебувають 179 осіб. Починаючи з 30-го листопада 2013 року кількість жертв акцій протистояння в Україні збільшилася до 102-х осіб.
Встановлено, що знайдені скелети були жертвами небезпечного захворювання, що лютувало в Європі в минулих століттях - бубонної чуми.
Як повідомляє канал інформновин ВВС, одна з найбільш масових епідемій чорної смерті пройшлася британською столицею в XIV столітті. За існуючими даними, могильник із жертвами хвороби перебував десь за межами середньовічного Лондона, але його точне місце розташування історикам довго не вдавалося встановити. До цього найбільш велике поховання із постраждалими від чуми на території Великобританії було виявлено у 80-х роках минулого століття в Смітфілді, що неподалік від Лондона.
Лякаюча знахідка розташовується в районі Чартерхаус-сквер на глибині майже 6-ти метрів. У XIV столітті ця місцевість знаходилася за межами міської риси. Археологи витягли з будівельної шахти вже більше десяти скелетів, а також фрагменти глиняного посуду, за яким і вдалося визначення останків до певної історичної епохи. Тіла покладені на місці поховання рівними рядами. Це свідчить про те, що на ту мить захворювання ще не набуло масового характеру. На стадії пандемії загиблі зазвичай хаотично скидалися до братських могил. На даний час розкопки тривають: вчені мають намір ретельно досліджувати сам могильник, а також прилеглі до нього шари породи.
Історики мають намір узятися за вивчення ДНК виявлених скелетів, що допоможе виявити особливості поширення та мутацій штампів небезпечної чумної палички від середньовіччя до наших днів. Вона стала причиною смерті третини всього населення Європи і п'ятої частини лондонців зокрема.
Будівництво залізниці Crossrail оцінюється в 15 мільярдів фунтів стерлінгів і оплачується виключно державою. Залізничні колії, які планується закінчити до 2018-го року, розраховані на рух поїздів зі швидкістю 120 км/год і проходять через все місто. Саме завдяки своїм масштабам нове будівництво вже не раз ставало причиною початку археологічних розкопок. На даний час історичні дослідження ведуться вже на сорока дільницях на ділянці всього маршруту. Близько двох років тому ще одне масове поховання було виявлено в районі Ліверпуль-стріт. Крім того, робітники натрапили на дороги бронзового століття і віднайшли найбільше на Туманному Альбіоні сховище бурштину.
Нещодавня знахідка стала особливо цікавою історикам. Справа в тому, що в цьому місці виявлені земляні пласти багатьох епох - від доісторичних часів до наших днів. Але саме чумне поховання видається найважливішим із них, вважає штатний археолог залізниці Джей Карвер.
На думку співробітника британського Музею археології Ніка Елсдена, отримані дані допоможуть скласти портрет простого трударя XIV століття. Вивчаючи скелети жертв чуми, можна відновити їхню статуру, стан здоров'я, типові риси людини того часу.
Безпеці сучасних лондонців історична знахідка не загрожує, запевняє містер Елсден. «Тільки носій інфекції може бути небезпечним під час контакту», - цитує його слова газета London Evening Standart.