2014-го це гостинне місто Німеччини і всесвітній Виставковий центр стало місцем чергового щорічного зібрання FIAT-IFTA. Окрім з’їзду всі з нетерпінням очікували на відкриття пообіді щорічної похоронної виставки BEFA Expo 2014.

 З’їзд було організовано для учасників у дуже зручному місті - у конференц залі величезного виставкового центру Дюссельдорфа, одного із найбільших у світі. Тому відвідувати виставку було дуже зручно.

Доповідач від Німеччини пан Лікхтер, зокрема, розповів, що 80 відсотків німецьких директорів похоронних служб є членами BDB – німецького союзу похоронних виконавців. Національна кількість смертей складає 865 000 на рік. З них 45% поховань і 55% кремації. Кремація значно переважає в північній частині країни.

З особливим теплом зустріли нашого представника - Олександра Бойко, прес-секретаря МАППС, котрий представляв того року національного члена Україну від імені ICD-члена - пані Алли Ландар. Пан Вульф звернув увагу на війну в Україні та путінську агресію. Всі учасники зібрання висловили тривогу та співчуття українцям та пом’янули хвилиною мовчання усіх загиблих на Майдані та на Сході України у війні з російською агресією.

Слова великої подяки були висловлені пані Анке Тераа, котра так добре підготувала як робочу частину Зустрічі, так і фуршети, обіди, дозвілля та цілу програму відпочинку.

Секретар-казначей пан Дірк ван Вууре молодший (Нідерланди) також тепло привітав присутніх, оприлюднивши щорічний фінансовий звіт Федераці.

Надалі усі присутні заслухали доповідь Міжнародного Президента пана Клауса-Дітера Вульфа, котрий розповів про два великих успіхи для FIAT-IFTA – це новий статус "Неурядової організації консультативного статусу" при ООН ЕКОСОР і "Неурядової організації консультативного статусу» при комітеті нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

 Для обох організацій FIAT-IFTA віднині готує матеріали і подання, що стосуються інтересів похоронної галузі. Наголошено, що FIAT-IFTA  сьогодні визнається такими важливими світовими організаціями, як Організація Об'єднаних Націй та ЮНЕСКО.

Присутні дізналися, що  до Федерації приєдналися багато нових асоційованих членів, а також нових національних представників: з Австрії, Ісландії, Об'єднаних Арабських Еміратів, Венесуели, низки африканських країн.

Надалі було широко обговорено конференцію комітету похоронної спадщини, що відбувся в Шантийї, що поблизу Парижа, а також розглянуто складні питання похоронної репатріацію, що набуває з роками все більшого поширення. Особливо в частині повернення небіжчиків до земіль своїх батьківщин.

Похоронна спадщина, поряд з послугами з репатріації є однією із найважливіших складових роботі Федерації, тому що у всьому світі існують дуже різні форми поховань та кремації, що завжди залежить від культури й соціального розвитку нації.

Деякі з цих похоронних обрядів дуже старі і вже не є добре відомими молодому поколінню. Тому FIAT-IFTA вбачає своїм обов’язком піклуватися про збереження цього знання для наступних поколінь у співпраці з ЮНЕСКО.

Особливу увагу було приділено країнам, котрі фактично розпочали писати сво. Їсторію занову після 1991-го року. Детально й ретально було розглянуто досвід Польщі на прикладі досвіду ритуальної сфери Познані.

Детально обговорив з’їзд  досвід Перту (Австралія).

На особливу увагу заслужила розповідь про "підводні кладовища", а також звіти з Китаю і Японії, які показали, які насправді різні ритуальні обряди в інших культурах та як же важко японці почувалися після землетрусу і після ядерної катастрофи на Фукусімі.

 Потім було розглянуто досвіт Валенсії і Болоньї. Іспанські учасники влаштували навчальний вибух бомби, продемонструвавши дії похоронних команд в умовах терактів.

Цікавим став звіт керівництва FIAT-IFTA про участь у роботі виставок у США, Китаї, Гонконгу, Макао, Південній Америці та інших європейських містах.

Окремо присутні розглянули та дізналися багато цікавого про створення інформаційного бюлетня, який буде розсилатися декілька разів на рік з метою інформування усіх членів про останні новини в поховальному секторі по всьому світі. Перший зразок був відправлений у січні 2013-го і став справжньою інформаційною платформою для обговорення важливих питань галузі в світі. 

Проблема репатріаційних послуг по всьому світу стала першою важливою проблемою бюлетня. Є дуже багато різних правил про те, як слід поводитися з померлою людиною, перш ніж повернути її до рідної країни.

 А в самій об'єднаній Європі, дуже важко застосовувати репатріаційні послуги, тому що політики поки що знехтують затвердженням нових правил.

В останні роки, FIAT-IFTA розвинулася в реального захисника похоронної спадщини, і цей успіх у поєднанні з великим визнанням діяльності FIAT-IFTA у світі став ще однією важливою причиною того, що багато нових членів приєдналися до Федерації протягом останніх двох років.

Іншим важливим питанням на з’їзді постала освіта похоронних професіоналів у всьому світі. Існують різні стандарти між країнами і континентами, і одним із майбутніх завдань FIAT-IFTA повинна бути координація і погодження навчальних програм. Це буде великим викликом для всієї організації, але це необхідно для створення мережі різних секторів у світі.

У Дюссельдорфі були прийняті чергові Заявки на вступ в асоційовані члени: 2 з Африки, 10 з Північної та Південної Америки, 3 з Азії, 2 з Австралії, 21 з Європи та 2 з країн Близького Сходу. Учасники ICD отримали список заявок для асоційованого членства.

Потім була широка дискусія про підготовку нової Конституції та її ухвалення на майбутній Зустрічі у Болоньї, Італія.

Доповідь від Братислави була фактично від представників країн Вишеградської групи: Чехії, Угорщина, Польщі та Словаччини. Вони висловили свої міркування щодо подальших зустрічей і планів на майбутнє. На їхню думку, на часі обговорення організація міжнародної конференції з ритуальних послуг в Центральній Європі.

Далі була озвучена ініціатива створення єдиного напрямку комунікації з метою підняти рівень зв'язку.

Окрема увага темі соціального похорону, коли сім'я покійного не виявляє інтересу до слати похорону, що стає тягарем для державних фондів та ритуальних послуг.

Низка питань досвіду Європи: нові тенденції в похоронних послугах (відмінності в порівнянні з іншими європейськими країнами), рівень організації та зв'язків у галузі, законодавчі теми (координація законодавства в конкретних країнах, нові закони в галузі охорони здоров'я та нового Цивільного кодексу).

Окремо: Заява щодо морських поховань, які будуть представлені в Організації Об'єднаних Націй на основі UNCLOS - Конвенція про морське право і ІМО (Міжнародна морська організація): MARPOL – Конвенція про забруднення морського середовища.

 Доповідь про похоронну спадщину готувало керівництво   FIAT-IFTA. 2011-го року FIAT-IFTA заснував Консультативний комітет похоронної спадщини. Цей комітет консультує, інформує, документує і визначає спеціальні проекти Похоронної спадщини.

Крім того, 2011-го FIAT-IFTA заснував МАПМ - Міжнародну асоціацію похоронних музеїв для створення глобальної платформи для похоронних колекцій.

Широко обговорена похоронна спадщина в культурі Китаю на основі матеріалів Шанхайського музею гуманізму.

Окрім того в програмі роботи були й інші цікаві сторінки: презентація Латинської Америки «Світ об’єднаний для життя», археологічної колекція похорон від Іспанії, Угорщина зі своєю традицією різьблених табличок та меморіальних колон з дерева та каменю, сингапурський репатріаційний проект «Політ додому» з несподіваною доповіддю «Дизайн для смерті». Всі присутні помилувалися зображеннями нетрадиційних інтерпретацій життя й смерті, горя й пам'яті.

Тепло зустрінута учасниками з’їзду інформація про створення Африканської похоронної асоціації, котра була ініційовану FIAT-IFTA ще на зустрічі в Пекіні 2011-го.