Власті Московської області виступають категорично проти створення в Російській Федерації  приватних кладовищ,  земельні ділянки на яких можуть перепродаватися в сотні разів дорожче від ринкової ціни, заявляє міністр споживчого ринку та послуг регіону Катерина Семенова.

«Сьогодні вноситься безліч пропозицій щодо врегулювання похоронної сфери. Одна з найбільш часто озвучуваних ідей - максимально вивести з регулювання галузі державу та віддати все на відкуп бізнесу. Мова йде про запровадження саморегулювання та створення приватних кладовищ. Наша позиція щодо даного питання однозначна. Похоронна справа повинно бути під повним контролем держави», - цитує Катерину Семенову прес-служба міністерства.

За словами Семенової, необхідне ліцензування різних галузей похоронної сфери. «Окрема ліцензія на надання послуг похоронного дому - прийом замовлень та укладання договору на організацію похорону, висновок довічного договору на надання ритуальних послуг, поховання та перепоховання, ексгумацію, зберігання тіл, догляд за могилою. Окрема ліцензія на кремацію. Окрема - на виробництво і продаж ритуальної атрибутики. Ліцензії на обробку тіла і на транспортування», - пояснює міністр.

За її словами, це різні види діяльності та різні види послуг, які повинні регулюватися державою по-різному, у відповідності з різними вимогами, а ліцензування - ефективний і зрозумілий механізм і для регулятора і для представників бізнесу, пише Інтерфакс.

«Потрібно злити всю каламутну воду і зробити галузь прозорою і законослухняною! Це і є основна інвестиційна мотивація. Сумлінний бізнес, реальні інвестори, а не кримінал і фірми-одноденки, зацікавляться новим і абсолютно нерозвиненим сектором економіки. Таким чином, ми за рахунок законодавчих поправок викладемо фундамент для розвитку сучасної інфраструктури ритуальної індустрії», - підкреслює Катерина Семенова.

«Очевидна явна спекуляція у даному питанні. Якщо у нас будуть відкривати приватні кладовища, то може скластися така ситуація: приватник перепродасть бажаючим місця на приватному кладовище і  земельні ділянки в сотні разів вище ринкової ціни. А потім піде з ринку, залишивши після себе безлад кладовищі. Навіщо підприємцю об'єкт, який вже себе відпрацював? Навіщо йому об'єкт, з якого отримано надприбуток? Розпочнуться банкрутства кладовищ», - пояснила міністр.

Нагадаємо: на території Підмосков'я 1613 кладовищ, а це 13 відсотків від загального числа кладовищ на території Росії. В області щорічно проводиться більше 100 тисяч поховань.