Асоціація захистила підприємців похоронного бізнесу і знизила ставку оренди з 18% до 3%

На підставі звернень членів Міжнародної асоціації професіоналів похоронної справи щодо неправомірного та протизаконного застосування Фондом державного майна України 18% орендної ставки до орендарів державного майна, які є суб’єктами господарювання, що надають ритуальні послуги, а не 3% орендної ставки, як це визначено Методикою розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції розподілу, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.95 №786.

Підставою для вчинення протизаконних дій регіональними відділеннями Фонду державного майна України, являвся лист Фонду державного майна України від 14.04.2011 №10-16-5221.


 

За результатами розгляду скарг на протизаконні дії керівництва Фонду державного майна України та підпорядкованих йому регіональних відділень, фахівцями Міжнародної асоціації професіоналів похоронної справи проведено аналіз неправомірності застосування роз’яснень, викладених у вищезазначеному листі-роз'ясненні Фонду державного майна України (14.04.2011 №10-16-5221), щодо протизаконності в порядку розрахунку орендної плати для орендарів (суб’єктів господарювання), що надають ритуальні послуги. За результатами проведеної роботи, Міжнародною асоціацією професіоналів похоронної справи були підготовлені відповідні звернення та надіслані:

 • Генеральній прокуратурі України – лист від 28.11.2011 №59 (Завантижити документ: перший, другий, третій, четвертий);
 • Голові Фонду державного майна України – лист від 11.11.2011 №55
  (Завантажити документ: перший, другий, третій);
 • Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства – лист від 24.11.2011 №56
  (Завантажити документ: перший, другий);
 • Раді підприємців при Кабінеті Міністрів України – лист від 29.11.2011 №61
  (Завантажити документ: перший, другий, третій, четвертий);
 • Регіональному відділенні Фонду державного майна України по м. Києву – лист від 28.11.2011 №60
  (Завантажити документ: перший, другий, третій). 

По результатам розгляду звернень Міжнародної асоціації професіоналів похоронної справи, 14 грудня 2011 року в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відбулася робоча нарада за головування Заступника міністра Аліпова О.М. та за участі представників від Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, Фонду державного майна України та Міжнародної асоціації професіоналів похоронної справи.

В ході проведеної наради, її учасниками було прийнято протокольне рішення, відповідно до якого було вирішено доручити Фонду державного майна України з метою недопущення порушень вимог діючого законодавства:  

1. На заміну вище згадуваного листа від 14.04.2011 №10-16-5221 підготувати роз’яснення Регіональним відділенням щодо встановлення орендної ставки об’єктів державної власності (нежилих приміщень) у розмірі:

- 3% для суб’єктів господарювання у галузі поховання, які за Класифікатором видів економічної діяльності (КВЕД) надають ритуальні послуги;

- 18% для суб’єктів господарювання, які реалізують предмети ритуальної належності.  

2. Про наслідки проведеної роботи поінформувати Мінрегіон та Міжнародну асоціацію професіоналів похоронної справи (Завантажити документ: перший, другий, третій).

Результатом належної та кропіткої роботи фахівців Міжнародної асоціації професіоналів похоронної справи по врегулюванню протиправних дій з боку представників органів державної влади, в частині неправомірного застосування положень чинних нормативних актів в сфері поховань, похоронної справи та порядку визначення і розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу по відношенню до суб’єктів господарювання зайнятих в ритуальній сфері, став лист Фонду державного майна України від 26.12.2011 №10-16-17725.


Даним листом, Фонд державного майна України до вище згадуваного свого листа від 14.04.2011 №10-16-5221 надав своїм регіональним відділенням додаткові роз’яснення, якими було в доповнення до даного листа уточнено порядок застосування розміру орендних ставок для суб’єктів господарювання, що надають ритуальні послуги, та приведено даний порядок у відповідність до вимог чинного законодавства України.