Конкурентне законодавство, зокрема стаття 4 Закону України «Про захист економічної конкуренції», зобов'язує органи місцевого самоврядування сприяти розвитку конкуренції та не вчиняти будь-яких неправомірних дій, що можуть мати негативний вплив на конкуренцію.

Всупереч зазначеним нормам законодавства, Високопільська селищна рада не виконала рішення Адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення АМКУ від 30 травня цього року, яким дії органу місцевого самоврядування кваліфіковано як бездіяльність, яке полягало в ухиленні від створення ритуальної служби. Відсутність такої служби призводила до того, що населення селища міського типу Високопілля не могло реалізувати свої можливості, передбачені Законом України «Про поховання та похоронну справу» , а саме - отримувати послуги у відповідності з визначеними законодавством «Необхідного мінімального переліку окремих видів ритуальних послуг» та самостійно вибирати виконавців таких послуг.

Цим же рішенням Адміністративної колегії АМКУ Високопільську селищну раду зобов'язали у двомісячний термін припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції на ринку ритуальних послуг.

Високопільська селищна рада зазначені зобов'язання не виконала. У цьому зв'язку Херсонським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України 30 вересня нинішнього року було розпочато розгляд справи за наявності в діях органу місцевого самоврядування ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді невиконання рішення органу АМКУ.

Лише в ході розгляду територіальним відділенням цієї справи Високопільскою селищною радою було прийнято рішення від 24 жовтня цього року про створення ритуальної служби на базі КП «Високопільський комунальний сервіс», пише Херсон online.

Наразі дії Високопільської селищної ради у невиконанні рішення органу АМКУ в термін, передбаченого його резолютивною частиною, рішенням Адміністративної колегії АМКУ кваліфікована як порушення законодавства про захист економічної конкуренції.