Нагадаємо, що 27 листопада нинішнього року ці підприємці разом з керівництвом Асоціації взяли участь у роботі наради у Мінрегіоні щодо обговорення проблем, пов’язаних із діяльністю суб’єктів господарювання, що надають ритуальні послуги населенню, а також вироблення дієвих заходів їх розв’язання.

На цій нараді були присутні від виконкому Одеської міської Ради заступник голови міськради А. Орловський та директор комунального підприємства «Ритуал» В. Ачкасов, котрі рапортували про наведення порядку в Одесі у сфері ритуальних послуг, запевнивши головуючого на нараді заступника міністра Мінрегіону України Олександра Аліпова у тому, що будь-яких заходів зі сторони державної влади з приводу контролю за їхнім регіоном не потрібно. І це при тому, що одеські підприємці проінформували про наявність фактів зловживань деяких працівників служби швидкої медичної допомоги, закладів охорони здоров’я, органів внутрішніх справ щодо розголошення ними стороннім особам конфіденційної інформації про факти настання смерті людини. Крім того, вони внесли свої пропозиції з приводу нагальної необхідності ухвалення узгоджених рішень місцевих органів виконавчої влади щодо запобігання фактів зловживань у сфері ритуального обслуговування.

Та до них інформації підприємців не дослухалися. Як бачимо, дарма. Відтак, під час складення протоколу наради у його резолютивній частині, де мовилося про графік об’їзду проблемних областей, рішення стосовно міста Одеси відсутнє взагалі.

Тим часом в Одесі після робочої наради у Мінрегіоні позитивних зрушень немає. Конфіденційна інформація про факти смерті й надалі зливається разом з адресами і телефонами. У порушення антимонопольного законодавства у всіх приміщеннях, що орендуються КП СП КБО наявні телефони тільки похоронної фірми «Анубіс» і працюють лише її агенти.  У порушення рекламного законодавства на вивісках КП СП КБО зазначені тільки телефони похоронної фірми «Анубіс».

В цих умовах підприємці просять зобв’язати Одеську обласну державну адміністрацію разом із виконавчим комітетом Одеської міської ради підготувати й провести узгоджувальну нараду за участю представників місцевих структурних підрозділів органів внутрішніх справ, охорони здоров’я та суб’єктів господарювання у галузі поховання щодо прийняття узгоджених рішень, пов’язаних із діяльністю суб’єктів господарювання, що надають ритуальні послуги, та за результатами проведеної роботи поінформувати Мінрегіон для подальшого інформування Кабінету Міністрів України.

Підприємці звертаються з проханням відреагувати на висвітлені у заяві обставини. Ми ж на сторінках нашого сайту й надалі будемо оперативно висвітлювати перебій подій та реагування на них органів державної влади у столиці.