Молодик, котрий страждає від рідкісного захворювання, яке примушує його думати, що він мертвий, проводить дні на кладовищах, так як це «найближчий шлях до смерті».

Грем прокинувся дев'ять років тому абсолютно впевнений у тому, що він уже мертвий, хоча насправді все ще дихав. Лікарі діагностували у нього Синдром Котара, який також відомий як «синдром ходячого трупа», тому що ця хвороба змушує людей бути переконаними, ніби вони перетворилися на справжнісінького зомбі.

Але Грем уперто продовжував наполягати на своєму. Він втратив цікавість до паління, розмови і згодом перестав їсти, оскільки не бачив у цьому будь-якого сенсу, бо вважав себе мертвим. Тільки через місяці складної терапії і лікування чоловік зміг впоратися із симптомами, і повернутися до більш-менш нормального життя.

Синдром Котара є одним з найбільш рідкісних захворювань у світі. Вважається, що одночасно від нього страждає не більше кількох сотень людей. Хвороба пов'язана із депресією і проявляється в різних формах. Наприклад, деякі хворі відчувають, що їхні кінцівки більше не функціонують. Інші пацієнти померли від голоду, тому що вони відчували, що не повинні більше їсти. Бували випадки, коли хворі навіть спалювали себе кислотою, так як хотіли бути вільними і не бажали відчувати мертву плоть.

У своїй статті в журналі «New Scientist», громадянин Великобританії на ім’я Грем розповідає, як лікарі були збиті з пантелику і направили його до університету Льєжа в Бельгії.

Його лікар сказав: «Це перший і єдиний раз, коли моя секретарка сказала мені - Це справді важливо. Ви повинні прийти і поговорити з цим пацієнтом, тому що він говорить мені, що мертвий».

На той час Грем перебував під наглядом своєї сім'ї, тому що його хвороба швидко прогресувала, повідомляє «Mail Online».

«Я не хотів нікого бачити. В цьому не було жодного сенсу, - каже Грем. - Я не відчував задоволення ні від чого. Раніше я обожнював свою машину, але й вона мене більше не цікавила. Мене хвилювала виключно тільки смерть. Я втратив нюх і відчуття смаку. Я не хотів їсти, тому що я був мертвий. Розмови здавалися марною тратою часу і я перестав розмовляти. У мене навіть жодних думок не було».

На ногах Грема випало волосся і він перестав чистити зуби, щоб вони почорніли - що робило б його ще більш мертвим.

Чоловік сказав: "У мене не було іншого вибору, окрім як змиритися з тим, що у мене не було способу, аби насправді померти. Це був кошмар".

Одного разу він вирушив до місцевого кладовища в надії, що зможе залишитися там назавжди.

Він сказав: «Я просто відчував, що міг би залишитися там. Там я був значно ближчим до смерті».

Перший випадок Синдрому Котара був офіційно зафіксований французьким неврологом Жюлем Котаром у 1880-му році. Серед небагатьох випадків, зафіксованих з того часу, - одна 53-річна жінка в Нью-Йорку, яка в 2008-му році стверджувала, що вона смерділа, як гниюча риба, тому що була мертва. Вона попросила свою сім'ю відвезти її до моргу, щоб вона могла бути з іншими мерцями, але вони викликали їй швидку. Після місячного курсу лікування ці напади припинилися.

Лікування Грема розпочалася після того, як сканування показало, що рівень активності в деяких частинах його мозку були настільки низькими, що було більше схоже, що вони перебувають у вегетативному стані. Уражені частини лобової і тім'яної зони мозку дуже важливі для свідомості і є ключем до нашого самовідчуття.

Функції мозку Грема відповідали станом сну. Після курсу терапії і курсу медикаментозного лікування Грем, очевидно, також нині перебуває на шляху до одужання.