Херсонське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України проводить дослідження ринку ритуальних послуг в територіальних межах Херсонської області.
Як повідомляє прес-служба регуляторного відомства, метою дослідження є виявлення та припинення порушень конкурентного законодавства , а також детальне вивчення причин, що створюють умови для вчинення порушень на цьому ринку.

За результатами проведеного дослідження встановлено, що окремими органами місцевого самоврядування не затверджено порядок встановлення тарифів на ритуальні послуги, які б чітко визначали процедуру їх розрахунку та затвердження для суб'єктів господарської діяльності, які здійснюють або мають намір здійснювати діяльність на цьому ринку.

Відсутність такого Порядку може призвести до надання можливості суб'єктам господарювання з ознаками монопольного (домінуючого) становища встановлювати правила поведінки на ринку , у тому числі через безпідставне завищення плати за надання послуги, що в свою чергу, може призвести до наступу на інтереси споживачів.

Із метою запобігання вчиненню порушень законодавства про захист економічної конкуренції, Херсонське територіальне відділення АМКУ рекомендувало п'яти органам місцевого самоврядування забезпечити визначення та затвердження порядку встановлення тарифів на ритуальні послуги.