Вчені намагаються розгадати таємницю поховань, що виникли приблизно 5 300 років тому на околицях Зальцмюнде землі Саксонія-Анхальт, щоб проникнути в містичний світ людей тієї епохи.

У Музеї найдавнішої історії в Галле відкрилася історико-археологічна виставка під багатообіцяючою назвою «3 300 до нашої ери: таємничі мерці кам'яного віку та їхній світ». «Це найбільш незвичайна археологічна виставка в Німеччині впродовж довгих років», - зазначив один із творців експозиції, археолог Харальд Меллер в інтерв'ю агентству DPA.


Нагадаємо: у 2005-му році неподалік від населеного пункту Зальцмюнде на території федеральної землі Саксонія-Анхальт групою археологів була обстежена височина, на якій було виявлено одне з найбільших поховань епохи кам'яного століття. З 2007-го року почалися систематичні розкопки археологічного пам'ятника. А зараз вчені представили результати своєї багаторічної роботи.

Поховання має вигляд двох ровів, де тіла розміщені поруч одне з одним під шаром битого глиняного посуду. Над кожною з масових могил було розбито не менше ста горщиків. На кістках очевидні сліди вогню. Для археологів це є вказівкою на похоронне багаття. Крім того, всі поховані були жінками або дітьми.

Досі археологи не можуть дати остаточної відповіді на запитання, чи були всі поховані жертвами вбивства чи в даному разі мова йде про вельми специфічний ритуал? Більшість експертів схиляються до другого варіанту відповіді. Оскільки лише деякі з черепів вказують на можливість насильницької смерті. Щоправда вона могла настати і внаслідок нещасного випадку.

За таких умов, можливо, тіла «накопичувалися» у чомусь подібному до склепів, а лише потім відбувався певний поховальний ритуал.