Росспоживнагляд проаналізував контент майже 1,7 тисяч сайтів і має намір домогтися редагування або закриття основної їх частини, а це близько півтори тисячі ресурсів.

Рішення пов'язане з розміщенням на інтернет-ресурсах інформації про самогубства.

Якщо такі відомості не будуть видалені власниками сторінок, сайти заблокують за рішенням суду або Росспоживнагляду, повідомили у відомстві. Близько 40 відсотків підозрілих матеріалів виявилисяся розміщеними на відеохостингу YouTube.

Так, за версією чиновників, представники дочірньої компанії Google намагаються вирішити спір «поза рамками судового процесу».

«Росспоживнагляд має дані про те, що заявники (компанія YouTube LLC оскаржила рішення Росспоживнагляду в арбітражному суді Москви) намагаються вжити заходів щодо вирішення питання поза рамками судового процесу, не зупиняючись перед неправовими способами аргументації своєї позиції», - сказано в повідомленні відомства.

Раніше відомство повідомило про те, що деякі представники спільноти відмовляються співпрацювати з держструктурами щодо протидії поширення забороненої інформації про дитячі самогубства. У зв'язку з цим у Росспоживнагляді закликали представників інтернет-індустрії до «створення і розвитку інструментів саморегулювання, включаючи розробку галузевого кодексу».

1 листопада 2012 року в Росії запрацював закон про захист дітей від «шкідливої інформації». Він передбачає можливість блокування сайтів за IP-адресами. Так, до «чорного списку» можуть бути включені сайти, якщо вони містять дані, що заборонені судом. Крім того, реєстр може поповнюватися і за рішенням уповноважених органів.