- МАППС
- Членство
- Щорічні зустрічі
- Культура
- Співпраця з МАППС
- Календар подій
- Привітання
- Нормативні документи
- Наші здобутки
- Події 2012 архів
- Події 2013 архів
- Відео
- Постатi
- Православний календар
- Пам'ять України
- Цікаво знати
- Пряма мова
- Порадник
- Спадщина
- Події 2014 архів
- Небесна сотня
- Події 2015 Архів
- Новини 2016 Архів
- Новини 2017
- Новини 2018
Гарячi новини
-
Небесна сотня
Як це було. Пам’ятай!
В Україні всі дні Великого посту аж до Великодня оголошені православними церквами днями жалоби за загиблими Героями Майдану в Києві. (Фото і відео)
-
Прощання з загиблими Героями Майдану
"Ми не екстремісти! Ми ніколи не будемо вбивати людей! Я вас благаю, треба простити їх! Я прощаю як мама...", - зі сльозами молила мама загиблого героя."Нема прощення! Смерть катам", - прокотилось у відповідь... Козака Максима проводжали з козацькими почестями. (Фото і відео)
-
Перелік загиблих учасників акцій протесту в Україні у грудні 2013 — лютому 2014 року
До цього списку входять особи мирних громадян України, котрі мали безпосереднє відношення до ідеї та акції Євромайдану. Список постійно оновлюється. (Фото)
-
На Тернопільщині поховали замученого до смерті активіста Майдану
На Тернопільщині поховали ще одного героя Небесної Сотні - 31-річного працівника Тернопільського національного економічного університету Тараса Слободяна. Про це розповів сюжет телеканалу TV-4.
-
МОЗ: Число жертв під час протестів зросло до 102
На лікуванні в київських закладах охорони здоров'я перебувають 179 осіб. Починаючи з 30-го листопада 2013 року кількість жертв акцій протистояння в Україні збільшилася до 102-х осіб.
Японці в середньому живуть довше представників інших націй. Адже трохи більше півстоліття тому середня тривалість життя в Країні висхідного сонця була однією з найнижчих у світі: у 1947 році чоловіки-японці доживали лише до 51 року, а жінки - до 54 років. У 2009 році ці показники вже становили 79,5 і 88 років відповідно, і Японія перетворилася на країну довгожителів.
Японська культура не створила нічого подібного образу стражденного розп'ятого Христа, - коментує Олександр Мещеряков, професор, автор більше 300 робіт, присвячених культурі Японії. - Люди не бажали знайти і не шукали на своєму тілі стигматів. Заява папи Григорія Великого, що «тіло є огидне вмістилище душі», не могло бути виголошеним у Японії аж ніяк. Тому що японці вважають, що потрібно не знищувати тіло, а продовжувати його буття.
Синтоїзм, буддизм, конфуціанство проповідують не принесення себе в жертву, як у християнстві, а, навпаки, прагнення до гармонійного співіснування з природою і світом предків. Кайбара Екікен, конфуціанський мислитель і лікар, котрий жив у XVII столітті, писав: «Людина народжується завдяки Небу і Землі, батька і матері, а тому і зрощуване ним тіло не є його власністю. Тіло слід вирощувати з повагою і ретельністю, не завдаючи йому шкоди. Життя повинне бути довгим. У цьому і полягає синівський обов'язок перед Небом із Землею, перед батьком із матір'ю».
Сказано максимально зрозуміло: твоє тіло не належить тобі, воно - інструмент служіння батькам, і цей інструмент слід утримувати в порядку. Таким чином, турбота про власне здоров'я перетворювалося на моральний обов'язок перед предками.