Ще два місяці тому колегія АМКУ зобов'язала Високопільську селищну раду усунути порушення законодавства та у двомісячний термін створити ритуальну службу. Так як на ринку похоронних послуг у Високопіллі просто відсутня здорова конкуренція, і місцеві бізнесмени можуть довільно «накручувати» ціни, наживаючись на горі місцевих мешканців. Однак «віз і нині там». Адже у нас на Херсонщині вже не раз були випадки, коли люди, не маючи можливості заплатити за «урочисте» поховання, ховали своїх родичів у себе на обійсті.

Зараз колегія вже почала розглядати «справу про бездіяльність» стосовно голови селищної ради. Як розповів головний експерт відділу розслідувань та досліджень АМКУ Ігор Цепелєв, головне завдання - захистити людей від цінового свавілля. Тому їхні співробітники вже не раз говорили на нарадах з головами районних і селищних рад (а їх - близько 300-та) про створення ритуальної служби. У більш-менш великих місцях області ситуація вже краща, а в малих - проблема залишається. Що ж до Високопілля, то комісія саме зараз з'ясовує, у чому там труднощі. Можливо, людям просто не вистачило часу, тоді для них просто продовжать термін виконання. Але служба повинна бути створена.

Зі своєї сторони, голова Високопільської селищної ради Руслан Застава розповів, що з часів розпаду Радянського Союзу у них ніхто не займався подібною діяльністю. Після зауваження колегії АМКУ він збирав місцевих підприємців, котрі займаються наданням ритуальних послуг: хто вінки продає, робить і встановлює пам'ятники, надає катафалки або копає ями. Але ніхто з них не захотів працювати з місцевою радою. Це ж не місто, тут дуже маленькі «обсяги», і тому умови невигідні. Тим не менш, вони шукають вихід із цього становища.

Два роки тому в селищі було створено комунальне підприємство, що займається збиранням і вивезенням сміття. Можливо, якщо дасть дозвіл законодавство, вони розширять його обов'язки. А поки що вже розробили і затвердили на депутатській сесії місцеве «Положення про надання ритуальних послуг».