У відповідь на заяву Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА про неможливість безоплатного поховання осіб, загиблих під час Антитерористичної операції, Міністерство соціальної політики України повідомляє: відповідно до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, визнаються учасниками бойових дій.

Відповідно до Закону «Про поховання та похоронну справу» безоплатне поховання осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій та інвалідів війни здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Зокрема, це Постанова КМУ від 28 жовтня 2004 року № 1445 «Про затвердження Порядку проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій та інвалідів війни».

Крім того, відповідно до статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до повноважень органів місцевого самоврядування належить вирішення питань про надання за рахунок коштів місцевих бюджетів ритуальних послуг у зв’язку з похованням ветеранів війни та інших категорій громадян.

Додатково повідомляємо, що Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413. Також рішенням Уряду створено Державну службу України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (постанова Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2014 року № 326). В подальшому ця служба братиме участь в організації поховання учасників АТО.