За їхніми словами, знайдений скелет належав справжньому вампірові. Як пише газета «USA Today», розкопки проводилися в місті Глівіце. Скелет був обезголовлений, а череп розташовувався між ніг. Згідно з давніми переказами, це один з найбільш поширених способів поховання вампірів. В давнину вважали, що так вампір не зможе відшукати свою голову і повернутися до життя.


Міфи про вампірів поширені по всьому світу. У деяких країн є свої варіації цих легенд. Хоча способи вбивства вампірів дуже схожі. Сучасна наука розглядає ці історії як фольклор, але, тим не менш, нещодавно були виявлені докази того, що наші предки сприймали їх надто серйозно.

 Впродовж останніх десятиліть знаходять все більше середньовічних поховань, що показують всю жорстокість поводження з тілами померлих, а це нерідко збігається з народними методами запобігання виходу вампіра із могили.

У 2009-му році археологічне дослідження у польському місті Дравско обернулося великою несподіванкою. Були виявлені три могили, тіла яких після смерті зазнали дуже незвичайного з ними поводження. Всі загиблі були людьми середнього віку, над горлом у двох із них розташовувався залізний серп. Тіло того, хто, ймовірно, був молодшим за інших, було перев’язане, а на горлі лежав важкий камінь.

Традиційно вважалося, що гострі залізні знаряддя - прокляття для вампіра, тому серп не давав змоги йому піднятися з могили. Але існує ще один метод - розташувати важкі предмети на тілі передбачуваного вампіра, тому при розкопках в могилах не раз знаходили важкі камені.