Це справжній музей під відкритим небом. Деякі їдуть сюди, щоб насолодитися дивовижною архітектурою, інші з релігійних міркувань, хтось хоче доторкнутися до місця останнього спочинку свого кумира, а комусь просто захотілося відвідати могили відомих людей.

У цьому зв’язку портал TripAdvisor склав рейтинг найбільш відвідуваних кладовищ у Європі.

Перша п’ятірка найбільш популярних місць поховання виглядає наступним чином:

1. Американське кладовище в Нормандії під назвою Кольвіль-сюр-Мер - це найвідоміше в Європі меморіальне місце поховання, що налічує близько 9 тисяч трьохсот п’ятдесяти  могил. Тут поховані американські солдати, які загинули на узбережжі Франції влітку 1944-го року. Цвинтар набув популярності завдяки фільму Стівена Спілберга «Врятувати рядового Райана».

2. На півночі Дубліна розкинулося кладовище Glasnevin Cemetery and Memorial, де поховані відомі політики з Ірландії.

3. Американське кладовище Кембріджа, що в Британії, також є досить відвідуваним місцем. Тут упокоїлися 3 тисячі вісімсот п’ятдесят солдатів, загиблих у часи Другої світової війни.

4. Ще одне місце поховання - 500 американських солдатів у Люксембурзі, започатковане в грудні 1944-го року. Воно досі приваблює туристів з усіх куточків світу.

5. Найбільше поховання британських солдатів у Франції - це Військове кладовище в Нормандії, яке налічує 4 тисячі шістсот могил.

Крім того, туристи часто відвідують могили відомих письменників, музикантів, філософів і політиків, що змінили життя цілих поколінь. Мандрівники спеціально вибирають час, нерідко витрачають на це свою відпустку і зовсім незайві кошти з метою віддати данину поваги великій людині, поміркувати про сенс життя, або просто прогулятися серед античних чи меморіальних кам'яних надгробків.