Уряд РФ на засіданні в наступний четвер розгляне законопроект про ратифікацію угоди з Туреччиною про реставрацію могил солдатів, загиблих під час конфліктів з участю обох країн, повідомляє прес-служба кабміну РФ.

Ця угода, підписана в Стамбулі ще 3 грудня 2012 року, передбачає обмін інформацією про наявність, місцезнаходження і стан військових поховань, передачу списків і персональних даних військовослужбовців, загиблих та померлих внаслідок війн і похованих на території двох країн, а також надання сприяння в доступі до документів про поховання.

«Крім того, угода визначає порядок взаємодії сторін при розміщенні поховань, ексгумації та перепоховання останків, фінансовому забезпеченні витрат за облаштування та утримання військових поховань, а також у разі виникнення спірних питань», - йде мова в повідомленні.

Сьогодні Росія співпрацює у сфері воєнно-меморіальної роботи з 12 країнами. Це Німеччина, Італія, Фінляндія, Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина, Румунія, Монголія, Японія, Китай і Латвія. Ця робота регулюється міжурядовими угодами. Також Російська Федерація планує співпрацювати з більш ніж десятьма країнами щодо подальшої долі останків військовослужбовців, загиблих при захисті країни.

Крім Туреччини, такі угоди наразі розробляються з Україною, Литвою, Естонією, Сербією та країнами британської Співдружності, куди, окрім самої Великої Британії, входять Канада, Австралія, Нова Зеландія, ПАР та ще декілька країн.