Дехто, надивившись фільмів, боїться раптового пробудження в труні, іншим родичі купують не тільки вінок, але й мобільний телефон для померлої людини. Існують навіть організації, які надають послуги зв'язку по мобільному телефону з потойбічним світом?! При цьому людей, котрі телефонують на той світ немало: сьогодні такий зв'язок досить популярний, а прийшло таке «оновлення» до нас із Африки. На спекотному континенті неймовірно сильна віра в шаманів і чаклунів, де нерідко як вантаж-200 доставляють родичам не тільки померлих людей, але й тих, кого шамани «приспали» в летаргічному сні. Людина, у разі пробудження, може зателефонувати наверх, із проханням відкопати її негайно.

Варто, однак, розуміти, що сьогодні всі померлі в цивілізованих країнах люди піддаються обов'язковому медичному огляду, внаслідок якого стовідсотково підтверджується настання смерті. Такі ритуальні послуги, як телефон в труну, можна назвати новомодним явищем, до якого, тим не менш, варто поставитися з деяким побоюванням. Адже не схвалює церква таких нововведень.

 Поховання з телефоном можна розглядати як язичницький обряд. Щось схоже відбувалося в Давньому Єгипті, коли спільно зі знаттю ховали дружин, приносили до усипальниці коштовності, напої та їжу. Саме тому, що сьогодні вантаж-200 не може бути людьми, зануреними в летаргію, можна порівнювати давні звичаї із поховання у єгиптян, і новомодне явище, що поширилося по всій Європі та поступово приходить і до нас в країну.

Сьогодні є не тільки компанії, що забезпечують запасними акумуляторами і надійними телефонами, призначеними спеціально для дзвінків в разі чого. Є компанії, які дають можливість... зателефонувати або надіслати повідомлення померлій людині, і навіть отримати відповідь. Наскільки етичними та достовірними є такі ритуальні послуги - велике питання, але те, що вони існують і користуються попитом – упертий факт. Так, наприклад, у США подібні послуги неймовірно популярні. Є люди, які щодня телефонують покійним, розповідають їм новини зі світу живих, розмовляють з тишею. Коли батарейка закінчується, то повідомлення померлим людям залишають на голосову пошту, шлють СМС-ки з розповідями про новини.

 Церква подібне явище не сприймає і не розуміє: жодна релігія, крім язичництва, не дозволить позбавляти спокою покійного, так як навіть саме слово небіжчик має спільне коріння зі словом спокій, а тому людині потрібно дати відійти в інший світ і знайти тишу. Адже недарма на голову померлій людині з давніх часів клали вінок - символ перемог над гріхами і мирськими пристрастями. А тому не потрібно сприймати все новомодне і популярне в інших країнах як дозволений до застосування і в нашій державі, нашій релігії.