Цифровий надгробок встановлено на могилі Карла Гавличека Боровського.

     Згодом таку послугу може замовити кожен. А установку «нововведення» забезпечуватиме Інтернет портал «Життя після життя» - Život po životě.

Цифрові надгробки вже використовуються в США і Великобританії. У цьому році, окрім Чехії, їх можна буде встановити і в Австрії.

Надгробок цифровий - це гранітна дошка розміром вісім на вісім чи десять на десять сантиметрів з унікальним QR-кодом. Після його прочитання, бразузер в мобільному телефоні зможе відобразити інформацію про небіжчика. Кількість інформації, яку можна розмістити в профілі померлого, буде обмежена. За необмежений обсяг інформації доведеться платити 100 крон на рік.

Одноразова плата за цифровий надгробок становить наразі одну тисячу крон. Люди зможуть вибрати профіль, що доступний або всім бажаючим, або тільки близьким людям.

«Відвідування кладовищ стануть більш яскравими. Відвідувачі завдяки мобільним телефонам  зможуть дізнатися історії, що ховаються за іменами на могильних плитах», - розповів зокрема засновник порталу «Життя після життя» Томаш Студеник.