Запорізька ритуальна служба має наміри судитися з Антимонопольним комітетом України, пише «МВ». Нагадаємо, як повідомлялося раніше, адміністративна колегія Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України зобов'язала СКП Спеціалізоване комунальне підприємство «Запорізька ритуальна служба» в 2012-2013 роках двічі відмовило фізичній особі - підприємцю Замуліну О. В. в укладенні договору про надання ритуальних послуг.

Оскільки відмова в укладенні договору про надання ритуальних послуг фактично є забороною на здійснення діяльності на ринку ритуальних послуг, то такі дії СКП «Запорізька ритуальна служба» можуть призвести, на думку антимонопольних органів, до обмеження конкуренції на даному ринку.

Але з таким рішенням «Запорізька ритуальна служба» категорично не згодна. Адже, на їхню думку, вони відмовляють недбайливому ритуальщику, який вже «прославився» неодноразовими порушеннями.

Як розповіла юрисконсульт «Запорізької ритуальної служби» Наталія Ростовська, дане рішення Антимонопольного комітету незаконне і воно буде оскаржуватися в судовому порядку.

«На даний час у місті Запоріжжі на ринку ритуальних послуг діє майже 30 суб'єктів господарювання, тому ні про яке обмеження конкуренції в даному конкретному випадку йти мова не може. Що ж до саме даного приватного підприємця, то у нас достатньо підстав для відмови йому в укладенні договору на надання ритуальних послуг. У діях пана Замуліна є багато порушень під час надання ритуальних послуг, - розповіла Наталія Ростовська. - Підприємець і до цього працював без договору з «Запорізької ритуальною службою», укладення якого є обов'язковим задля надання ритуальних послуг. Також він здійснював незаконні поховання, не надаючи необхідних документів для реєстрації, а також здійснюючи поховання у самовільно викопані могили в темний час доби».

Чим ще встиг запам’ятатися цей підприємець? Саме він здійснив збройний напад на співробітника «Запорізької ритуальної служби», в результаті чого співробітникові були заподіяні тілесні ушкодження. На даний час за даним фактом порушено кримінальну справу, що перебуває на розгляді в суді.

За словами співробітників «Запорізької ритуальної служби», підприємець Замулін заїжджав на територію кладовищ, а саме – Матвіївського та Кушугумського, - де здійснював незаконні, тобто з порушенням чинного порядку реєстрації, поховання.


На цього підприємця постійно надходили скарги, у тому числі й до мерії. Якість і законність наданих Замуліним ритуальних послуг стали предметом розгляду спеціально створеної комісії виконкому, в результаті якого його дії визнані неприпустимими і Запорізькій ритуальній службі було рекомендовано не укладати з ним договір. Тому недбайливого ритуальника «Запорізька ритуальна служба» не має наміру пускати на ринок ритуальних послуг, плануючи відстоювати свою позицію навіть у залі суду.