Смертність у РФ у три рази перевищує цей показник у Європі і в п'ять разів вище, ніж у Сполучених Штатах. Найчастішою причиною смерті, згідно зі статистикою, в нашого сусіда залишаються серцево-судинні захворювання, при цьому у третини випадків смерті, за даними МОЗ, відбуваються за не уточнених причин», повідомляє REGNUM з посиланням на начальника відділу Департаменту моніторингу, аналізу та стратегічного розвитку охорони здоров'я МОЗ РФ Галину Александрову.

Формування показників смертності населення в Російській Федерації обговорювалося нещодавно на нараді керівників органів управління охороною здоров'я суб'єктів Центрального та Північно-Західного федеральних округів, присвяченій питанням реалізації «дорожньої карти» у сфері охорони здоров'я.

«Ми не звикли ще до того, що народжуваність в Російській Федерації до кінця року вийде на рівень минулого року, а смертність буде нижчою, аніж у минулому році. Є надія, що ми вирівняємо ситуацію. Є позитивні зрушення, але не все так добре», - зазначила у ході наради Галина Александрова. Вона також розповіла, що показник смертності зростає у Новгородській та Вологодській областях, а також у Ненецькому автономному окрузі.

У кількох регіонах, серед яких і північна столиця – місто Санкт-Петербург, - люди частіше, ніж на решті території РФ, вмирають від хвороб кровообігу та онкологічних захворювань. Від туберкульозу частіше, ніж у середньому по РФ, вмирають мешканці Смоленської, Тверської, Курської, Ленінградській і Калузької областей. Крім того, в лідерах причини смертей росіян, як і раніше, залишається загибель у ДТП. Особливо високий цей показник в Ленінградській, Калінінській, Тамбовській та Ярославській областях.