Однією з перших, хто простежив шлях помираючих з тієї хвилини, як вони дізналися про швидкий кінець, до останнього подиху, була дослідниця Елізабет Кюблер-Росс. Згідно з її спостереженнями, усі, хто вмирають, проходять через п'ять стадій.

Заперечення. Слова: «Ні, не я» - сама звичайнісінька й нормальна реакція людини на оголошення їй смертельного діагнозу. У залежності від того, наскільки людина здатна взяти події під свій контроль і наскільки сильну підтримку надають їй ті, хто її оточують, вона долає цю стадію легше чи важче.

Гнів, що охоплює людину під час запитання  - «Чому саме я?» - характеризує другу стадію. Вмираючий виливає цей гнів на тих, хто піклується про нього, і взагалі на будь-яку здорову людину. Для завершення цієї стадії важливо, щоб вмираючий отримав можливість вилити свої почуття ззовні.

Стадія «торгу». Людина вступає в переговори з вищими силами задля продовження власного життя: дає обітниці, обіцяє бути зразковим віруючим або слухняним пацієнтом. Три перелічені фази складають період кризи і розвиваються в описаному порядку або з постійними поверненнями назад.

Депресія. Ця стадія починається після розв'язання кризи. Людина більше не ставить жодних запитань, вона просто говорить собі: «Та на цей раз померти належить саме мені». Вона замикається у собі й журиться про тих, кого він змушений залишити. Протягом цієї стадії вмираючий готується зустріти смерть, приймаючи її як свій останній життєвий етап.

Прийняття смерті. На цьому етапі вмираючий смиренно чекає свого кінця.

Життя відходить поетапно: у зворотному порядку в порівнянні з тим, як воно розвивається. Можна виділити чотири стадії цього процесу:

Соціальна смерть - це потреба вмираючого ізолюватися від суспільства, замкнутися в собі і все далі віддалятися від людей.

Психічна смерть відповідає усвідомленню людиною очевидного кінця. У цей час экстравертована свідомість згасає, поступаючись місцем стану, характерному для останнього періоду життя.

Мозкова смерть - це повне припинення діяльності головного мозку та його контролю над різними функціями організму.

Фізіологічна смерть є згасанням останніх функцій організму.