На Заході набирають популярність соціальні мережі, обіцяючи життя після смерті. Поки що тільки віртуально.

У моду входять соціальні мережі, одні з яких пропонують юзерам вести аккаунт від імені померлих. І не має значення, чи це знаменитість на кшталт Майкла Джексона чи просто чийсь покійний родич. Інші виконують останню волю нині живих, так що ті можуть продовжувати постити фото, ділитися відео і навіть обмінюватися повідомленнями після смерті.

Нова соціальна мережа обіцяє, що й після смерті ваші повідомлення будуть регулярно з'являтися у Facebook або Twitter. Причому тривалість посмертного віртуального життя залежить тільки від користувача.

Говорить Джеймс Норріс, творець соціальної мережі Deadsocial: «Користувач сам створює контент. Ви пишете свої посмертні повідомлення і вказуєте, кому й коли їх відправити. Ми лише стежимо за тим, щоб адресати вчасно отримували ваші повідомлення».

Творці сайту, ймовірно, першими в повній мірі усвідомили, що життя в Інтернеті віртуальне. А отже, фізична смерть людини не має на неї впливати. У комп'ютерному світі можна бути безсмертним.

Розповідає Джеймс Норріс: «Ми не можемо змінити нашу долю. Проте можемо вплинути на те, як нас будуть пам'ятати. Відправити дружині на річницю весілля романтичне послання або, наприклад, жарт приятелеві. Можна написати послання своєму правнукові».

Незважаючи на те, що посмертний сервіс тільки з'явився, у нього вже кілька тисяч користувачів. Однак справжнього успіху новій соціальної мережі можуть принести знаменитості. Саме на них і розраховують творці, не даремно на сайті намальовані портрети тих, хто й після смерті не менш популярний, аніж за життя.

Продовжує Джеймс Норріс: «Зазвичай інтерес до померлого кумира поступово згасає, хоча одразу після смерті альбоми розкуповують активніше, і на сторінку в Facebook заходять значно частіше. А тепер уявіть, що Емі Уайнхаус або Стів Джобс могли б продовжувати спілкуватися з нами до цих пір».

«Facebook для мертвих», як вже охрестили новий сервіс, що відкриває безмежні можливості для зведення рахунків, публікації передсмертних записок і посмертних одкровень. Для того, щоб сайт розпочав відправку посмертних записок, достатньо всього лишень протягом двох місяців не заходити в Facebook або Twitter.