Багато хто вважають величезні кладовища і могили на них марною тратою вільного простору, пише Novate, а тому вибирають кремацію і розміщення праху в куди більш компактних колумбаріях. А група китайських дизайнерів запропонувала спосіб, з допомогою якого можна виправити цю ситуацію. Вони хочуть перетворити могили на джерело сонячної енергії.

Вже кілька років існує проект під назвою E-Tomb, творці якого пропонують перетворити могильну плиту на кладовищі на справжню мультимедійну презентацію небіжчика, за допомогою якої можна буде побачити фотографії похованої там людини, прочитати про її життя і навіть послухати улюблену музику.

Невідомо, чи знають дизайнери з китайської компанії Lecafelkf про існування проекту E-Tomb. Але вони розробили інший, також вельми неординарний план, як перетворити надгробки на щось технологічне й корисне.

Компанія Lecafelkf пропонує надавати могильним каменям нову функцію, яка зробить їх вельми корисною для всього суспільства. На думку китайських дизайнерів, надгробки майбутнього - це сонячні батареї, які вироблятимуть «зелену» енергію.

Адже, якщо оснастити кожен надгробний камінь на кладовищі сонячними панелями, то в результаті вийде досить потужна електростанція, яка могла б живити енергією десятки, якщо не сотні будинків, розташованих неподалік.

Похоронна справа і зараз цілком вигідна, як для власників приватних кладовищ, так і для тих, хто забезпечує саму процедуру поховання покійних. Але з перетворенням меморіалів сонячні електростанції, ці прибутки стануть ще більшими. Адже енергія, особливо, «зелена» надто в ціні в сучасному світі!