Новий закон, за яким би ритуальні послуги прирівнюються до комерційної діяльності, підвищить витрати на похорон з одного боку, і буде сприяти погіршенню обслуговування кладовищ, нагляду за роботою об'єктів, з іншого боку.

Міністерство з економічного розвитку та технологій в кінці травня представило на публічні слухання проект закону про кладовища і ритуальні послуги в Словенії, а також про управління та регулювання кладовищ. Новий закон допускає можливість, що ритуальна діяльність може стати комерційною. Проти нового закону виступають в Палаті комунального господарства, Асоціації муніципалітетів Словенії та Асоціації міських муніципалітетів Словенії. Похоронна діяльність повинна залишатися в руках державних служб, впевнені вони.

Державна економічна організація продає вже повністю оформлені труни і всі необхідні атрибути для проведення ритуалу, а приватні компанії продають всі атрибути окремо. Голова комісії з похоронних послуг при Палаті комунального господарства Роберт Мартінчіч говорить: «Це все одно що купувати автомобіль, а окремо до нього двигун і кермо».

Те, що нововведення на собі відчують громадяни, упевнені і в Асоціації муніципалітетів Словенії: «Жодна людина не повинна багатіти за рахунок чужого горя», - сказав на прес-конференції мер муніципалітету Міклавж на Дравське пан Лев Кремжар.

У Палаті і в муніципалітетах переконані, що ритуальну діяльність у Словенії необхідно закріпити за муніципалітетами, які зможуть виконувати контроль і встановлювати ціни.

У Палаті і в асоціаціях також вважають, що похоронні послуги мають широку соціальну значимість, тому їх не можна виставляти на вільний ринок.