Якщо помер покірний раб Аллаха, ангели приносять йому постіль з Раю, і говорять йому: «Ти не сумуй і спи спокійно до Судного дня». Вони роблять його могилу затишною, просторою, відкривають перед ним ворота Раю так, щоб він бачив всю Райську красу і насолоджувався її пахощами. Всі хороші діяння, які він здійснив, оточують його, кажучи: «У житті ти втомився через нас, відчув спрагу, мучився. Сьогодні ми залишимося з тобою, поки ти не увійдеш до Раю».

Пророк (мир йому і благословення) сказав, що після смерті людині приносять користь: садака, яка продовжує «працювати» і після його смерті [благодійність, якою користуються мости, дороги і т.д.], корисна наука, яку він залишив і якій користуються [учні, яких він навчив, книги, видані ним тощо], син, який робить йому дуа [благання]. Також Пророк мир йому і благословення) сказав: «В Судний день Аллах звеличує даража (ступінь) Свого раба. Раб каже Йому: «Як я отримав даража від того, що я не робив?». Аллах йому відповідає: «Потім, як Мій раб зробив дуа, щоб ти очистився від гріхів».

Померлі потребують дуа більше живих, аніж живі їжі. Згідно з мусульманським вченням, дуа живих приносить померлим велику користь. Малік, син Дінара розповів: «В одну п'ятницю я ходив на цвинтар і побачив там велике сяйво [нур]. Я сказав: «Ла ілаха ілла ллах, Аллах зробив померлих чистими від гріхів». Я почув, як здалеку сказали: "Про Малік, нур, якого ти бачиш - це подарунок муймінів своїм померлим братам». Потім, звертаючись до того голосу, я сказав: "Заради Аллаха, зробив тебе мовцем, скажи мені, де цей нур і звідки він береться?". Він мені відповів: "Один з муймінів зробив пізньої ночі обмивання, здійснив два ракаата, прочитав в обох ракаатах після «Аль-Фатіха» суру «Аль-Іхлас» і "Кул я аююхал кафіруна". Після здійснення намазу він сказав: «О мій Аллах, винагороду цього намазу я віддаю померлим». Через це Аллах осяяв нас світлом, ми отримали добро і радість». Після цього випадку, кожну ніч на п'ятницю я здійснював намаз і віддавав винагороду муймінам. Потім я побачив уві сні Пророка (мир йому і благословення). Він сказав мені: «О Малік, Аллах очистив тебе від гріхів в тій кількості, скільки нурів ти віддав моїй уммі. Він збудував тобі дім на такому місці, звідки видно увесь Рай».

Ібн Хаджара запитали: «Якщо одна людина, проходячи повз кладовище, прочитала «Аль-Фатіха» і віддала винагороду померлим, винагорода ділиться між усіма померлими, або кожен з них отримує повну винагороду від цього?»…

Він відповів: «Багато хто з алімів говорять, що кожен з них отримує повну винагороду, адже милість Всевишнього нескінченна»…