Більше 10 000 давніх поховань, чимало з яких містять амфори, останки дітей, а також солдатську атрибутику, віднайшли археологи на території сучасної Італії на острові Сицилія, розповідає сайт «Cyber Security».

Учені стверджують, що знайдене поховання належить до того періоду, коли Сицилія була ще грецькою колонією.

На думку Стефано Вассало, керівника археологічних розкопок на Сицилії, швидше за все, зараз фахівцям вдалося виявити найбільший некрополь в історії Стародавньої Греції.

Місцеві фахівці розповідають, що поховання було знайдене недавно, коли будівельники займалися прокладанням нової лінії приміських поїздів. Некрополь фактично розташувався по шляху проходження залізничного полотна.

«Неподалік від цього району раніше були виявлені стародавні будівлі, які археологи вже дослідили, тому ми припускали, що десь поблизу має бути й поховання людей», - розповідають мешканці італійської провінції Палермо.

Вассало розповідає, що в кожному похованні ученим вдалося виявити від 15 до 25 останків тіл.  «Здебільшого, це були останки молодих чоловіків, багато з них містять сліди поранень і пошкодження скелета і черепа. Поряд з деякими тілами навіть вдалося знайти металеві фрагменти знарядь, якими були вбиті всі ці люди», - розповідає фахівець.

За попередніми даними, на Сицилії було знайдено саме те поховання, яке описував давньогрецький історик Геродот. У 480 році до нашої ери маса греків загинула під час битви з карфагенянами.

Італійські археологи розповідають, що 10 000 поховань - це приблизна цифра. А так як розкопки досі тривають, межі некрополя археологами поки не визначені остаточно, тому число масових поховань може зрости.

Стефано Вассало говорить, що поряд із цим некрополем більше 2 500 років тому було розташоване невелике грецьке місто Химера, засноване в 648 році до нашої ери. Химера фактично була торговою колонією Стародавньої Греції. Місто стояло на північному узбережжі Сицилії. У 480 році до нашої ери Карфаген - територія нинішнього Тунісу - відправив військо по морю на боротьбу з грецькою колонією.

«Греки і карфагеняни влаштували криваву битву прямо біля підніжжя Химери, тут же людей і ховали. Тоді Химера вийшла переможцем у цьому бою. У 409 році до нашої ери Карфаген знову відправив війська проти Химери і тоді вже грецька колонія були знищена. Після цього колонія більше ніколи не існувала», - розповідає учений.

У цих похованнях археологи також виявили масу дитячих останків. «Дитяча смертність тоді була дуже високою, ми знайшли багато амфор, у яких зберігаються дитячі скелети», - уточнює вчений.