У берлінському парку Шенхольц відкриється відреставрований меморіал радянським воякам. Церемонія урочистого відкриття відреставрованого радянського військово-меморіального комплексу відбудеться 14 серпня 2013 року Німеччини, інформує forum.patriotcenter. «Роботи з повномасштабної реконструкції проводилися протягом трьох років», - пише «Інтерфакс-АВН».

Монумент споруджено на території парку Шенхольц у північній частині Берліна і був відкритий 7 листопада 1949 року. На меморіальному кладовищі поховані бійці Червоної армії, загиблі під час Берлінської операції 1945 року. Загальна кількість похованих - 13 200 осіб, з них 9 855 солдатів і офіцерів, загиблих навесні 1945 року, 120 жінок і 3 225 в'язнів Шталагу XI/A Альтенграбове (район Магдебурга). Поіменно відомі 3 180 осіб.

Перша генеральна реконструкція кладовища проводилася з 1968 по 1974 роки. «Комплекс у числі шести радянських військово-меморіальних об'єктів на території Німеччини, що мають загальнодержавне значення», - сказано в повідомленні.

Всього ж на території Німеччини розташовано більше чотирьох тисяч військових поховань громадян Росії і Радянського Союзу, загиблих під час першої та другої світових воєн.