"Ми шукаємо останки 70-річного чоловіка, з кривим носом і невеликим горбом. На грудях у нього повинен бути дерев'яний хрестик. Нам також відомо, що він був поранений у ліву руку, і в нього майже не було зубів", - розповів Фернандо де Пардо.

 Ідея знайти могилу великого письменника з'явилася у історика кілька років тому. Його знайомий археолог Луїс Авіаль за кухлем пива розповів про можливості, які відкриває перед дослідниками останні досягнення технологій, такі, як гео-радар.

 

"Уяви собі, скільки існує втрачених могил історичних персонажів! Лопе де Вега, Веласкес, Сервантес..." - міркував Авіаль. З тих пір ідея знайти останки письменника запала в душу де Пардо. Для реалізації проекту він залучив до роботи спеціаліста із гео-радарів Авіаля та антрополога Франсиско Етксеберріа, який вже працював у схожому проекті, досліджуючи рештки Сальвадора Альєнде в Чилі.

Існує документальне підтвердження того, що могила Сервантеса знаходиться саме на території жіночого монастиря Трініарис. Однак після смерті письменника в 1616-му році обитель декілька разів реконструювалася, і могила була втрачена.

"Пошукові роботи будуть проводитися на 78-ми квадратних метрах кам'яної підлоги старовинної церкви, - пояснив де Пардо. - Всього тут спочивають 15 осіб, серед них родина засновниці обителі Франсиски Ромеро. Поховання в обителі для того часу було рідкісним привілеєм, яку донья Ромеро надала письменнику в подяку за допомогу і за участь у бойових діях".