- МАППС
- Членство
- Щорічні зустрічі
- Культура
- Співпраця з МАППС
- Календар подій
- Привітання
- Нормативні документи
- Наші здобутки
- Події 2012 архів
- Події 2013 архів
- Відео
- Постатi
- Православний календар
- Пам'ять України
- Цікаво знати
- Пряма мова
- Порадник
- Спадщина
- Події 2014 архів
- Небесна сотня
- Події 2015 Архів
- Новини 2016 Архів
- Новини 2017
Гарячi новини
-
Небесна сотня
Як це було. Пам’ятай!
В Україні всі дні Великого посту аж до Великодня оголошені православними церквами днями жалоби за загиблими Героями Майдану в Києві. (Фото і відео)
-
Прощання з загиблими Героями Майдану
"Ми не екстремісти! Ми ніколи не будемо вбивати людей! Я вас благаю, треба простити їх! Я прощаю як мама...", - зі сльозами молила мама загиблого героя."Нема прощення! Смерть катам", - прокотилось у відповідь... Козака Максима проводжали з козацькими почестями. (Фото і відео)
-
Перелік загиблих учасників акцій протесту в Україні у грудні 2013 — лютому 2014 року
До цього списку входять особи мирних громадян України, котрі мали безпосереднє відношення до ідеї та акції Євромайдану. Список постійно оновлюється. (Фото)
-
На Тернопільщині поховали замученого до смерті активіста Майдану
На Тернопільщині поховали ще одного героя Небесної Сотні - 31-річного працівника Тернопільського національного економічного університету Тараса Слободяна. Про це розповів сюжет телеканалу TV-4.
-
МОЗ: Число жертв під час протестів зросло до 102
На лікуванні в київських закладах охорони здоров'я перебувають 179 осіб. Починаючи з 30-го листопада 2013 року кількість жертв акцій протистояння в Україні збільшилася до 102-х осіб.
Такий висновок випливає з досліджень, напрацьованих провідними європейськими інститутами.
Від початку Міленіуму відзначається зниження вживання тваринних жирів (у першу чергу вершкового масла) на 15 і збільшення вживання рослинних жирів на 50%, тобто більш ніж в два рази. У той же час смертність від захворювань серця і судин у 2014 році щодо показників 2000-го року знизилася на 25%. Ці приємні показники сталі можливими завдяки спільній роботі лікарів, дослідників і журналістів, котрі зуміли вплинути на харчові звички населення нашої країни.
«Підвищення споживання рослинного масла - це дуже позитивна тенденція. Досвід проекту «Північна Карелія» у Фінляндії, який проходив з 1973-го року наочно показав, що заміна тваринних жирів на рослинні дає приголомшливі результати, вони змогли знизити смертність у 7 разів.
В Україні робота змогла розпочатися завдяки збільшенню посівів соняшника й кукурудзи впродовж останніх 20-ти років. Споживання насичених жирів ( масло, м'ясо, жирні молочні продукти) й понині високе, хоча й споживання рослинних жирів значно зросло. Поліненасичені жирні кислоти, які у великій кількості містяться як у соняшниковій, так і в інших оліях, сприятливо діють на стінки судин, поліпшують реологічні властивості крові, перешкоджаючи розвитку атеросклерозу та ішемічної хвороби серця - головних причин, що призводять до високих показників смертності в Україні.
Однак є й інша статистика… сумна: число вперше діагностованих захворювань серця і судин й надалі лишається високим.
Зростання кардіоваскулярної захворюваності, що фіксується статистикою, зумовлене дедалі більшою настороженістю лікарів стосовно патології серця і судин і щороку розширюються можливостями діагностики. У країнах СНД, зокрема, у численних доповідях подається плачевна ситуація з діагностикою дисліпідемій та надаються рекомендації контролювати рівень холестерину і його фракцій не тільки у літніх людей.
Справді, стреси, нерегулярне і неправильне харчування - доля працездатної частини населення України, тобто, осіб середнього та молодого віку. Але є й ще один аспект, який не варто ігнорувати: працездатне населення може витратити більше коштів на придбання дорогих продуктів. З 2000-го по 2015-й рік вартість значущих для здоров'я серця і судин продуктів зросла:
м'ясо (яловичина) - на 350%,
масло вершкове - 350%,
масло рослинне - 400%,
молоко - 175%.
Найбільш дорогими продуктами харчування є «червоне» м'ясо і вершкове масло. Вони, поряд з молоком (яке коштує відносно дешевше, але купується частіше), показують найбільш високі темпи збільшення вартості. Ці продукти багаті насиченими жирними кислотами, сприяють виникненню ліпідних бляшок на стінках судин, погіршують плинність крові і призводять до атеросклерозу, гіпертонії, ішемічної хвороби серця тощо.
Важливо переконати себе знизити споживання традиційних тваринних жирів, знизити споживання алкоголю і тютюну, а також збільшити фізичне навантаження. Це один із рецептів здорового серця, але, як відомо, людям непросто змінювати свої звички.