У нижній палаті парламенту широку дискусію викликав законопроект ЛДПР про штрафи за розміщення хрестів і вінків вздовж автомобільних доріг. Думки про цю ініціативу навіть розкололи КПРФ, але в «Єдиній Росії» і «Справедливій Росії» підтримати законопроект відмовилися.

Не весь порядок денний цього пленарного засідання Держдуми зміг викликати посмішку. Депутат ЛДПР Валерій Селезньов запропонував колегам по парламенту прийняти законопроект про штраф у 1500 рублів за розміщення похоронної атрибутики вздовж автодоріг. Зокрема він заявив, що, за його даними, вінки, хрести вздовж трас часто ставлять молоді люди, чиї друзі або родичі загинули в стані алкогольного сп'яніння.

«З даних ГИБДД можна зробити очевидний висновок, що як мінімум 13 відсотків випадків відбувається з вини п'яних водіїв. Вони гинуть, а їх родичі увічнюють їх пам'ятниками на дорозі. Ми увічнюємо пам'ять злочинців», - заявив автор документа.

Селезньов також заявив, що деякі ділянки придорожньої території є приватною власністю, і розміщення пам'яток в їхніх межах порушує права землевласників.

З формальної точки зору підійшов до питання член «Єдиної Росії» Дмитро Вяткін. Він заявив, що в Кодексі про адміністративні правопорушення вже є стаття 11.21, яка забороняє подібні речі. Однак  у статті, озвученій Вяткіним, немає ні слова про похоронну атрибутику або пам'ятки. Чинною нормою забороняється забруднення придорожніх смуг автомобільних доріг і розміщення «дороговказів у межах придорожніх смуг автомобільної дороги без погодження з власником автомобільної дороги».

У суперечці на настільки делікатну тему взяли участь й інші фракції. Так, парламентарій від КПРФ Михайло Заполєв сказав, що подібні вінки на дорогах лише змусять водіїв пригальмувати.

«Проїхати повз такого пам'ятника і не знизити швидкість - означає не мати ні мізків, ні душі!», - обурився парламентарій.

Втім, не всі представники КПРФ виступили однаково проти. З ініціативою погодився комуніст Микола Рябов, котрий сказав, що якщо будуть пам'ятники встановлюватися скрізь, де коли-небудь вмирали люди, то всі операційні радше почнуть нагадувати кладовища.

У ході обговорення законопроекту його автору Валерію Селезньову задали питання - чи буде мати закон зворотну силу, тобто треба буде прибирати ті пам'ятники, які вже є? Також деякі депутати відстоювали точку зору, згідно якої вінки залишають не тільки на місцях загибелі п'яниць, але і на тих ділянках, де загинули губернатор Алтайського краю Михайло Євдокимов або співак Віктор Цой.

Селезньов несподівано погодився з тим, що частина пам'яток вже має якесь культурне значення і запропонував залишити вже встановлену атрибутику недоторканою.

У свою чергу, заступник фракції «Справедлива Росія» Олег Нілов заявив впевнено: його однопартійці в Думі законопроект не підтримають, оскільки провина за необхідність у таких пам'ятках в чомусь лежить і на депутатах, і на місцевих чиновниках. На його думку, спочатку треба вирішити зовсім інші проблеми.

Незважаючи на виступи інших депутатів про те, що похоронні вінки тільки відволікають від дороги і навівають похмурі думки, а священики висловлюються проти подібних знаків пам'яті, Держдума все ж відхилила цей законопроект.