Західна традиція поховання покійних видається нам щонайменше дивною. На відміну від похоронних обрядів, поширених в інших країнах світу, на Заході широко використовуються формальдегід, труни, склепи і гробниці. На перший погляд здається, що мета такого ставлення до похорону - зберегти тіло від розкладання і не допустити його повернення в природу.

Як пише інтернет-газета «Хаффінгтон пост», у Сполучених Штатах традиційні похоронні обряди поступово відходять у минуле. Все більшу популярність набувають більш природні види похорону. 41 відсоток американців вважають за краще кремацію, аніж поховання в землі. Однак ці останки також потрібно кудись подіти - якщо, звичайно, ви не хочете, щоб урна з вашим прахом передавалася із покоління в покоління.

Один із найбільш екологічно безпечних способів вирішення питання з попелом - поховання останків у штучних рифах, які потім занурюються у воду. Ця технологія називається «рифбол».

Рифболи представляють собою вироби з бетону, які, як правило, випускаються у формі кулі, звідки й походить їхня назва. У рифболах не допускається використання отруйних або забруднюючих речовин, відходів, заборонено застосування гуми, пластмас, металів. Розрахунковий термін служби складу бетону, з якого виготовляють рифбол, 500 років.

Рифболи можуть стати місцем проживання для риб та інших різновидів морської життя. В результаті стихійних лих і діяльності людини природні рифові системи скорочуються. А штучні рифи, між іншим, можуть сприяти відновленню природних екосистем.