- МАППС
- Членство
- Щорічні зустрічі
- Культура
- Співпраця з МАППС
- Календар подій
- Привітання
- Нормативні документи
- Наші здобутки
- Події 2012 архів
- Події 2013 архів
- Відео
- Постатi
- Православний календар
- Пам'ять України
- Цікаво знати
- Пряма мова
- Порадник
- Спадщина
- Події 2014 архів
- Небесна сотня
- Події 2015 Архів
- Новини 2016 Архів
- Новини 2017
- Новини 2018
Гарячi новини
-
Небесна сотня
Як це було. Пам’ятай!
В Україні всі дні Великого посту аж до Великодня оголошені православними церквами днями жалоби за загиблими Героями Майдану в Києві. (Фото і відео)
-
Прощання з загиблими Героями Майдану
"Ми не екстремісти! Ми ніколи не будемо вбивати людей! Я вас благаю, треба простити їх! Я прощаю як мама...", - зі сльозами молила мама загиблого героя."Нема прощення! Смерть катам", - прокотилось у відповідь... Козака Максима проводжали з козацькими почестями. (Фото і відео)
-
Перелік загиблих учасників акцій протесту в Україні у грудні 2013 — лютому 2014 року
До цього списку входять особи мирних громадян України, котрі мали безпосереднє відношення до ідеї та акції Євромайдану. Список постійно оновлюється. (Фото)
-
На Тернопільщині поховали замученого до смерті активіста Майдану
На Тернопільщині поховали ще одного героя Небесної Сотні - 31-річного працівника Тернопільського національного економічного університету Тараса Слободяна. Про це розповів сюжет телеканалу TV-4.
-
МОЗ: Число жертв під час протестів зросло до 102
На лікуванні в київських закладах охорони здоров'я перебувають 179 осіб. Починаючи з 30-го листопада 2013 року кількість жертв акцій протистояння в Україні збільшилася до 102-х осіб.
Подібні заклади відкриті в Берліні, Гамбурзі та англійському Брістолі. Поява таких кафе привернула на кладовища не лише тих, хто прийшов поминати покійних родичів, але і все більше допитливих туристів. Адже поки що такі заклади зустрінеш не часто.
Як пише німецьке видання Spiegel, в берлінському «Штраусе» ви зможете у тиші й спокої випити чашку кави або келих вина, замислившись про вічне. А такі заклади як «Фріц» у Гамбурзі або «Атріум» у Брістолі на заході Англії пропонують більш обширну програму: там періодично проводять концерти і виставки.
Мартін Штраус, власник однойменного кафе, визнає, що спочатку люди скептично поставилися до його ідеї, побоюючись, що їхнім похованим родичам не буде спокою від безпосередньої близькості до ресторану. Однак з часом, зазначає він, заклад став настільки популярним, що берлінці спеціально вибирають місця на кладовищі, на які відкривається вид зі «Штрауса».
«Ідею розташувати кафе саме тут я знаходжу чарівною. У цьому є щось живе», - розповідає відвідувач Себастьян Клопфляйш, котрий часто прогулюється старовинним кладовищем в районі Кройцберг.
І всі відвідувачі поділяють його думку: «Кафе робить кладовище більш привабливим. Ми з комфортом можемо поговорити про тих, хто похований тут», - ділиться своїми враженнями 73-річна гостя закладу.
Перший подібний ресторан відкрився у 2006-му році на берлінському католицькому кладовищі St. Matthias. Саме там спочивають знамениті німецькі мовознавці та письменники Брати Вільгельм і Якоб Грімм.
Однак існують правила, за якими забороняється оскверняти такі місця дуже яскравою рекламою ресторану. Крім того, графік роботи закладів збігається з графіком роботи кладовища.
«Зазвичай церква не обмежує наші заходи. Щоправда, вони знають, що ми не маємо намірів проводити тут концерти гурту Metallica», - додав власник «Штраус» Мартін Штраус.
Враховуючи традицію цілою родиною приходити на кладовища пом'янути близьку людини і пригадати все хороше, що з ним було пов'язано у житті, німецький досвід може стати у пригоді й нам.