- МАППС
- Членство
- Щорічні зустрічі
- Культура
- Співпраця з МАППС
- Календар подій
- Привітання
- Нормативні документи
- Наші здобутки
- Події 2012 архів
- Події 2013 архів
- Відео
- Постатi
- Православний календар
- Пам'ять України
- Цікаво знати
- Пряма мова
- Порадник
- Спадщина
- Події 2014 архів
- Небесна сотня
- Події 2015 Архів
- Новини 2016 Архів
- Новини 2017
- Новини 2018
Гарячi новини
-
Небесна сотня
Як це було. Пам’ятай!
В Україні всі дні Великого посту аж до Великодня оголошені православними церквами днями жалоби за загиблими Героями Майдану в Києві. (Фото і відео)
-
Прощання з загиблими Героями Майдану
"Ми не екстремісти! Ми ніколи не будемо вбивати людей! Я вас благаю, треба простити їх! Я прощаю як мама...", - зі сльозами молила мама загиблого героя."Нема прощення! Смерть катам", - прокотилось у відповідь... Козака Максима проводжали з козацькими почестями. (Фото і відео)
-
Перелік загиблих учасників акцій протесту в Україні у грудні 2013 — лютому 2014 року
До цього списку входять особи мирних громадян України, котрі мали безпосереднє відношення до ідеї та акції Євромайдану. Список постійно оновлюється. (Фото)
-
На Тернопільщині поховали замученого до смерті активіста Майдану
На Тернопільщині поховали ще одного героя Небесної Сотні - 31-річного працівника Тернопільського національного економічного університету Тараса Слободяна. Про це розповів сюжет телеканалу TV-4.
-
МОЗ: Число жертв під час протестів зросло до 102
На лікуванні в київських закладах охорони здоров'я перебувають 179 осіб. Починаючи з 30-го листопада 2013 року кількість жертв акцій протистояння в Україні збільшилася до 102-х осіб.
Хто може дати тут хоча б приблизну оцінку? Тільки похоронні бюро. У німецькому сегменті інтернету є спеціальний портал bestattungen.de, де родичі можуть порівняти послуги й ціни різних похоронних бюро. Співробітник порталу Фабіан Шааф-Мехта (Fabian Schaaf-Mechta) вважає: щорічно по всій Німеччині надходить від 30 до 40 тисяч замовлень на перевезення тіл за кордон.
Радіша Михайлович - похоронних справ майстер. Головна його контора розташована у сербському місті Пожареваца. А основний бізнес - у Німеччині. За оцінками Михайловича, четверо з п'яти мігрантів із колишньої Югославії, котрі осіли в Німеччині, хочуть, щоб їх поховали на батьківщині.
«Тільки за умови, що батьки або дідусь з бабусею прямо свою волю не висловили, їх ховають у Німеччині, щоб доглядати за могилою було ближче», - зазначив в інтерв'ю DW Михайлович.
Хахім Яліна-Фунті (Hachim El-Founti) працює в дюссельдорфському похоронному бюро за мусульманським обрядом. «Правовірний мусульманин і в землі повинен бути повернутий обличчям до Мекки. А в Німеччині на кладовищах це не завжди можливо», - говорить Ель-Фунті. Крім того, на багатьох кладовищах заборонено ховати небіжчиків без труни. А на інших для цього потрібно оформити значну купу документів.
Тільки на федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія нараховується від 6 до 8 тисяч кладовищ. Міністерство охорони здоров'я на запит DW письмово запевнило, що на багатьох із них вже сьогодні можна поховати небіжчика і без труни. Але єдиних правил немає. «Раніше труна вважався даниною поваги покійному», - підкреслює Фабіан Шааф-Мехта. Але сьогодні, за його словами, стільки різних форм поховання, «що наполягати на цьому було б несправедливо».
Хахім Яліна-Фунті вказує і на фінансову проблему. У Німеччині місця на кладовищах не продаються, а лише орендуються терміном на 20 років і довше. Така оренда, у залежності від розташування кладовища, обходиться в суму від 1 до 5 тисяч євро.
Закінчився термін - треба продовжувати договір і знову платити. Це крім усіх інших витрат на похорон. «Як не парадоксально це звучить, часто відвезти небіжчика на батьківщину і поховати його там обходитися значно дешевше», - констатує Яліна-Фунті.
Радіша Михайлович вираховує вартість послуг просто: один євро за один кілометр. Виходить, що відвезти покійного за півтори тисячі кілометрів коштує півтори тисячі євро. Якщо відстань більше, то дешевше доставити тіло літаком. Тут вартість перевезення дорівнює приблизно двом квитками в економ-класі.
Інша справа - кремація. Її зазвичай проводять на місці. «Індуїсти, наприклад, просто везуть урну з прахом у багажі на батьківщину, щоб розвіяти попіл над священним Гангом», - розповідає Фабіан Шааф-Мехта. Урни можна посилати поштою. А ось у Німеччини у індуїстів святої ріки немає, та й розвіювати прах заборонено законом.