Міжнародна дослідницька група у складі німецьких і французьких учених довела, що люди, котрі були в дитинстві піддані психологічним травмам, частіше, ніж інші, вмирають, не доживши навіть до п'ятдесяти років.

Дослідники порівняли спосіб життя, а також історії хвороб п'ятнадцяти тисяч людей, котрі передчасно померли. На підставі обробленої інформації, вони зробили такий висновок:  ті жінки, які у віці семи, восьми, одинадцяти та шістнадцяти років переживали серйозну психологічну травму, на шістдесят відсотків частіше інших помирали до п'ятдесяти років.

А якщо ж у дитинстві психологічних травм було дві й більше, то імовірність передчасної смерті стає набагато вищою. Вона зростає до вісімдесяти відсотків. Чоловіки, котрі були травмовані стресовими подіями в дитинстві, вмирають, не доживши й до п'ятдесяти, частіше на п'ятдесят сім відсотків.

Учені відзначають, що якщо дитина переживає сильний стрес, то це в подальшому позначається на її здоров'ї. Так, в організмі відбувається порушення балансу гормонів, а також збої в імунній системі. При цьому найчастіше з травматичних ситуацій діти переживають розлучення батьків, арешт одного з членів сім'ї, а також брак уваги.

Важливо також те, що люди, котрі пережили в дитинстві психологічні травми, частіше стають залежними від алкогольних напоїв, наркотиків. Крім цього, статистика суїцидів серед цієї категорії людей теж вища. Так що високий рівень передчасної смертності серед людей, які пережили в дитинстві сильні стреси, не є несподіванкою.