Покійного родича - у космос. Як уже неодноразово повідомлялося у ЗМІ, в США розвивається новий бізнес - компанія Елізіум пропонує прах померлого запускати на орбіту в спеціальній капсулі. За її пересуванням можна буде стежити через смартфон. Скільки коштує така послуга? Які ще існують незвичайні способи вшанувати пам'ять близьких - дізнавалася кореспондент "Вістей ФМ" Олександра Писарєва.

Скористатися пропозицією Елізіума поки що можуть виключно громадяни США. Варто відзначити, що капсула - це не повноцінне поховання! - в космос можна відправити лишень один грам пороху. Так що такий жест, в основному і насправді, радше символічний. На таке прощання, швидше за все, людей штовхає марнославство, вважає завідуючий кафедрою клінічної психології Державної класичної академії імені Маймоніда Людмила Сенкевич.

«Про кого ми найбільше знаємо? Про знаменитостей і так далі. Такі пропозиції - це однаіз зворотних сторін ось тієї самої реклами. Реклами як у широкому, так і загальному сенсі. Бажання виділитися, бажання зробити щось зовсім незвичайне, привернути до себе увагу за будь-яких обставин. І, можливо, це може підкріплюватися навіть якимись досить псевдо альтруїстичними запевненнями, що кладовища переповнені».

Апарат із капсулами проведе на орбіті від кількох місяців до декількох років. Його пересування можна буде в режимі реального часу відстежувати на смартфоні. В якийсь момент він увійде назад в атмосферу і просто згорить. Ціна такого прощального польоту трохи менше ніж 2 тисячі доларів. До вартості входять оренда капсули і квиток на запуск. Треба сказати, на ринку космічних поховань є й інші пропозиції. Фірма Силестис за 5 тисяч доларів відправляє урни з прахом у подорож безповоротно - далі місячної орбіти. Таким чином, в зоряний простір вже відлетіли вже 12 човників із цінним вантажем. Подібної послугою користуються і росіяни. Ще в 2004-му сибіряк Сергій Якушин влаштував запуск праху свого батька, який все життя мріяв про космос.

До речі, щоб попрощатися з близькими незвично, не обов'язково посилати їх до зірок. Є різні пропозиції. З праху можна зробити набір олівців, алмаз, добриво для квітів, намалювати картину або зробити тату. Серед варіантів є феєрверк із пороху або створення рифу. Останній спосіб найчастіше вибирають рибалки, моряки, підводники, вчені-біологи та екологи.

Перший запуск програми Елізіум запланований на літо наступного року. Капсули вирушать на орбіту з мису Канаверал. Вже готовий додаток задля відстеження під Android, а для iOS з'явиться уже найближчим часом.