У Камбоджі невідомі викрали священну реліквію, що зберігалася в ступі у комплексі Гірський Удонг. Мова йде про прах Будди. Крім того, злочинці винесли золото та гроші, що зберігалися у храмі, пише видання The Phnom Penh Post.

Місцева поліція не хотіла повідомляти про подію журналістам. «Вони знищать попіл, якщо будуть знати про розслідування. Ми вважаємо, що це питання національної ідентичності», - зауважив глава місцевої поліції. У Міністерстві культури від коментарів поки що утрималися.

 Поліція перекрила дороги, що ведуть у гори, аби перешкодити злочинцям сховатися. За підозрою в причетності до крадіжки наразі допитані 13 осіб, вісьмох із них відпустили, після чого затримали ще чотирьох охоронців і жителів найближчого села. Вони проходять у справі як підозрювані.

Тривалий час прах Будди зберігався у столиці Камбоджі, проте в 2002 році король Нородом Сіанук доручив перенести урну з прахом да Удонгу. Це місто є давньою столицею королівства. Саме тут розташована усипальниця династії монархів.

За легендою, після смерті засновника світової релігії тіло Будди спалили, а прах розділили на вісім рівних частин, як і вчить релігія. Щоправда згодом частини також неодноразово ділилися. Багато країн, крім Камбоджі, сьогодні стверджують, що у них є частинки мощів Будди.