
Заступник глави департаменту торгівлі і послуг Москви Андрій Марсій виступив з пропозицією вводити до «вторинного обігу» занедбані могили. Він також вважає, що це повинно бути закріплено на законодавчому рівні, як в усіх європейських країнах.
На думку московських фахівців, це допоможе вберегти від розростання кладовища, а також від витрат бюджетів міст і суб'єктів РФ на викуп для них земель та капітальне будівництво.
- Після нещодавніх обговорень було вирішено, що поправки до Закону поки що не будуть прийняті через те, що зі сторони населення виникло непорозуміння. Наразі є пропозиція продовжити термін до 70-ти років від часу поховання, тобто по закінченні цього терміну можна буде проводити подібні роботи. Але в першу чергу це стосується великих міст, наприклад, Москви або Санкт-Петербурга. В Ульяновську, наприклад, немає дефіциту землі, а для провінційних міст в цілому ця проблема неактуальна, - так коментує директор ульяновського регіонального відділення міжрегіональної громадської організації «Корпорація керівників похоронних підприємств» Семен Карпачов.
До речі, в минулому році проходила інвентаризація ульяновських кладовищ, результати якої були опубліковані у ЗМІ та на сайтах. Були позначені всі як упізнані могили, так і призабуті й нерозпізнані.
- Є позитивний момент: після публікації й оприлюднення цих даних люди почали знаходити раніше втрачені могили, а нерідко й доглядати за ними, - зазначає Семен Карпачов.