В ЄС внаслідок зупинки серця люди помирають кожні півхвилини. При цьому, в США, де громадяни країни забезпечені медичним обслуговуванням на найвищому рівні, цей показник складає 1 смерть у 1,5 хвилини. У сусідній Росії з цих причин щорічно вмирають 0,3 мільйона осіб.

Тому творці сайту Savelives.net вирішили навчити інтернет-користувачів наданню першої медичної допомоги. Щоправда, для цього доведеться звідкись узяти автоматичний зовнішній дефібрилятор (AED). У всіх розвинених країнах світу сердечники намагаються брати їх із собою при виході зі своєї домівки. Крім цього, ці апарати є в аптечках усіх автовласників.

Проект «Врятуй життя» онлайн навчання основам надання допомоги сердечникам реалізується у рамках програми Phillips Social Responsibility Initiative (Ініціатива щодо соціального відповідальності), пише Wapstat. На даний момент навчальні відеоматеріали викладені багатьма мовами. До ідеї приєдналися такі країни: Австралія, Франція, Німеччина, Індія, Італія, Японія, Нова Зеландія, Польща, Росія, Іспанія, Швеція, Тайвань, Великобританія і США.

Інформаційний ресурс дає змогу отримати знання про зупинку серця, крім того - як надати першу допомогу, викликати швидку, виконати реанімацію і навіть провести інтенсивну терапію.

Проведення навчальних занять в офлайні зайняло б набагато більше часу, аніж спрямування людей на онлайн-курси. До того ж, проект дає змогу охопити набагато більшу аудиторію. Адже в даний час люди вважають за краще дізнаватися інформацію з джерел в Інтернеті.

В принципі, матеріали, зібрані на сайті Savelives.net, можуть застосовувати у своїй діяльності і вчителі шкіл, а також викладачі вузів, які перейшли на навчання за допомогою планшетів та спеціалізованого програмного забезпечення.