У Великобританії у неділю відбулася «Поминальна неділя» – день, коли згадують всіх, хто загинув на фронтах Першої світової війни.

Нагадаємо: у Комп’єнському лісі 11 листопада 1918 року було підписано перемир’я між країнами Антанти та Німеччиною, яке й поклало край Першій світовій війні.

В Європі 11 листопада вважається однією з головних дат в історії XX-го століття. У цей день закінчилася так звана «війна без правил», оскільки саме Перша світова війна виявилася безпрецедентною з точки зору застосування засобів масового знищення.

Цього дня в Старому Світі згадують воїнів, полеглих у ході усіх військових конфліктів.

Великобританія спеціально затвердила цей день не на 11 листопада, а на другу неділю місяця, щоб цей день не випадав на будні. Раніше в Поминальну неділю згадували загиблих у Першій і Другій світових війнах, проте пізніше в цей день почали згадувати тих, хто поліг у війнах та конфліктах і в наші дні.

У Поминальну неділю по всій Великій Британії пройшли релігійні служби, до військових меморіалів були покладені традиційні вінки з червоних маків. А головна служба відбулася біля меморіалу Кенотаф у центрі британської столиці. У ній взяли участь члени королівської сім’ї, члени уряду, представники політичних партій, колишні прем’єр-міністри країни і мер Лондона.

Після церемонії ветерани парадом пройшли вулицею Вайтхол. Об 11.00 за місцевим часом по всій Великобританії пам’ять про загиблих у війнах вшанували двома хвилинами мовчання, зазначає РИА Новости.

Протягом трьох тижнів перед тим мешканці країни приколювали на одяг червоні паперові маки на знак пам’яті про загиблих у війнах. Мак було обрано символом тому, що саме цими квітами поросли після Першої світової війни поля бельгійської Фландрії, де розгорталися найбільш кровопролитні битви тієї війни.