Підмосков'я може стати одним із пілотних регіонів, де будуть реалізовуватися нові правила у сфері поховання та похоронної справи. Зокрема хочуть створити нові стандарти послуг, які дадуть змогу «викорінити шахрайство, обман і корупцію», повідомила в середу РИА Новости глава міністерства споживчого ринку і послуг Московської області Катерина Семенова.

Зараз в цій галузі багато проблем - це і висока роль криміналу, тіньових структур, і хронічний дефіцит земель під поховання у великих містах. Ініціатива внесення поправок до законодавства належала владі Московської області. Найближчим часом поправки внесуть на розгляд відповідних комітетів Московської обласної думи, розповіли у прес-службі міністерства регіонального споживриннку.

"Важливо, що сьогодні підвищується роль суб'єкта. Враховуючи, що найбільш гостро стоїть проблема дефіциту місць під поховання саме в столиці і Підмосков'ї, Санкт-Петербурзі та Ленінградській області, прийнято рішення про проведення пілотного проекту (щодо вдосконалення державного управління у сфері поховання та похоронної справи) саме на території даних регіонів", - сказала Семенова.

Вона додала, що на нараді у першого віце-прем'єра уряду Російської Федерації Ігоря Шувалова були позначені перспективи розвитку законодавства у цій сфері. І зокрема, в рамках пілотного проекту будуть сформовані загальні вимоги, порядок, правила утримання і використання кладовищ на території Московської області, що перебувають у спільному віданні з Москвою. Будуть створені нові стандарти послуг, "які також і насамперед будуть спрямовані на прозорість, на повне викорінення шахрайства, обману і корупції".

"Необхідно прописати вимоги і правила щодо організації альтернативних видів поховань. Сьогодні нові кладовища необхідно будувати тільки за новими стандартами - і їх також потрібно продумати, прописати, а потім реалізувати на практиці", - зазначила Семенова.