В Єрусалимі практично кожен десятий житель Ізраїлю взяв участь у церемонії прощання з одним із духовних лідерів країни, натхненником ультраортодоксальної сефардської партії ШАС (Рух хранителів Тори) рабином Овадією Йосефом.

 Як повідомив офіційний представник поліції Ізраїлю Мікі Розенфельд, «за оцінками, в самій масової похоронної процесії в історії Ізраїлю взяли участь понад 700 тис осіб».

 Поліція Ізраїлю зазначає, що це - наймасовіша похоронна процесія у всій історії країни. У забезпеченні безпеки траурної церемонії було задіяно 4 тисячі поліцейських. Місцеві ЗМІ повідомляють, що для зміцнення поліцейських підрозділів були викликані навіть армійські резервісти.

 

За даними медичної служби Ізраїлю, за допомогою звернулися 150 осіб, які постраждали в тисняві. 15 із них були доставлені до лікарні.

 

Рабин Овадія Йосеф помер у клініці «Хадасса ейн-Карем» в Єрусалимі у віці 93 років після важкої хвороби. Протягом останнього місяця всі ортодоксальні євреї Ізраїлю молилися за одужання свого вождя.

Нагадаємо: Йосеф народився в Багдаді в 1920 році. Чотирма роками пізніше його сім'я переїхала до Єрусалима. У 20 років він став рабином і релігійним суддею, а вже у 1968 році головним сефардським рабином Тель-Авіва, з 1973 по 1983 рік - головним сефардським рабином Ізраїлю. В останні роки Йосеф не займав офіційних позицій, але користувався незаперечним авторитетом серед ізраїльської релігійної громади.

 

Партія ШАС, що представляє вихідців із країн Північної Африки та Близького Сходу, довгі роки входила до урядової коаліції в Ізраїлі. Однак, за результатами останніх парламентських виборів опинилася в опозиції.